آموزشتولید محتوامطالب برتر

Privacy Sandbox و سئو SEO

گوگل بزودی می خواهد شیوه نمایش تبلیغات و هدفگیری کاربران را در اینترنت متحول کند. این موضوع روی استراتژی سئو تاثیر می گذارد. در پست زیر ابتدا بخوانید که ویژگی پرایویسی سندباکس گوگل چیست و بعد ادامه این پست را مطالعه کنید تا ببینید بایستی چه کاری انجام دهید تا استراتژی سئو بهتری داشته باشید.

تغییرات نمایش تبلیغات در گوگل کروم

اولین موضوعی که بایستی به آن توجه کنید این است که توجه به فرد و جستجوی فردی دیگر نیست و شما می توانید دیتای کلی از سایت خود توسط کوکی ها جمع آوری کنید. بدین معنا که تمرکز روی یک کاربر دیگر معنایی ندارد و رفتار کلی کاربران خود را می توانید رهگیری کنید.

دومین موضوع این است که دیگر روی کلمات کلیدی نباید سرمایه گذاری کنید. بایستی روی query ها و عبارات جستجو تمرکز کنید. چیزی که کاربر واقعا در ذهنش است و پیرو آن در گوگل جستجو انجام می دهد بایستی هدف شما باشد.بایستی سعی کنید روی سوالات در ذهن کاربران تمرکز کنید و سعی کنید از ساده ترین تا پیچیده ترین سوال را در سایت خود پوشش دهید . اینطور در باکس سوال و جواب و نتایج جستجوی جدید گوگل که بیشتر سوال و جواب محور است، ظاهر خواهید شد.

سومین موضوعی که بایستی مدنظر بگذارید این است که از هوش مصنوعی برای تولید محتوا استفاده نکنید، از آن کمک بگیرید. یعنی محتوای اورجینال خودتان را در کنار محتوای هوش مصنوعی داشته باشید. در پست زیر بیشتر درباره این موضوع صحبت کردیم:

استراتژی سئو برای سال 2024 برای گوگل و بینگ

حالا در دوران جدید که در نیمه دوم 2024 شروع می شود چطور از کاربران دیتا جمع آوری کنیم؟

از فرم های نظر سنجی بایستی استفاده کنید. در دوران پرایوسی سندباکس ، فرمها بهترین ابزار جمع آوری اطلاعات از فرد هستند.

سعی کنید از ایمیل ها بیشتر استفاده کنید ، آنالیز کردن ایمیل محدودیت های کوکی ها را ندارد ، شما می توانید ایمیل های هدف مند یا ایمیل های کلی برای کاربران خود ارسال کنید و ببینید بازخورد آنها چیست.

از کاربران تجربه کاربری بپرسید که در هر بخش سایت ، چه تجربه ای کسب کردند ، چطور کار ساده تر می شد؟ چطور می توانستید بهتر به کاربر کمک کنید؟ سعی کنید تعامل بیشتری با کاربران سایت خود داشته باشید.

سعی کنید بیشتر روی حفاظت از دیتای کاربران تمرکز کنید

تمرکز تولید محتوای شما به حفظ اطلاعات کاربر باشد. مثلا ایران سرور می خواهد از اواخر بهمن ماه امکان پاک کردن دیتای سوابق کاربران را اضافه کند. شما هم سعی کنید این امکانات را اضافه کنید و روی آن تولید محتوا کنید. همچنین سعی کنید طراحی ساده و مینیمال داشته باشید و خیلی سراغ تبلیغات داخل سایت خود نروید. سعی کنید از تبلیغات موتور جستجوی گوگل استفاده کنید، سعی کنید خیلی تبلیغات کوکی محور انجام ندهید.

منبع

با رعایت نکات بالا استراتژی کاملی برای سئو در سال 2024 خواهید داشت.

موفق باشید.

بهروز فیض

بهروز فیض هستم، موسس برانکس، یک سرویس طراحی سایت و طراحی اپلیکیشن. در این سایت علاوه بر دریافت خدمات طراحی ، می تونید در بخش بلاگ آموزش ها و مطالب گوناگون را مطالعه کنید. موفق و پیروز باشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا