10 نشانه از اینکه شما یک کار آفرین متولد شده اید

اگر با کارآفرینان موفق صبحبت کرده باشید ، به شما خواهند گفت که موفقیت از تلاش های شبانه روزی آنها ناشی می شود و شاید تعداد کمی هم بگویند بخاطر شانس بوده است. هیچ آموزش رسمی برای کارآفرینی وجود ندارد که بتواند موفقیت را تضمین کند. اما اگر نشانه های اولیه کارآفرینی به افراد خبره نشان دهید، مطمئنا به شما می گویند، قفط باید این مهارت ها را صیقل دهید.

با هم این 10 نشانه را بررسی میکنیم،اما یقیناً از این نشانه ها خبر ندارید فقط کافیه که در تقویت این مهارت ها تلاش کنید.

1.شما یک شخص ریسک پذیری هستید

بیشتر انسانها دوست دارند در منطقه راحتی و آسایش بمانند. ریسک از زمانی شروع می شود که افراد از منطقه آسایش به سمت منطقه غیرقابل پیش بینی حرکت می کنند. افرادی که دوست دارند ریسک کنند کارآفرینان واقعی هستند. برای کارآفرینان ، هر فرصتی یک ریسک است. آن ها همیشه یک پلن B دارند و زمانی که با یک چالش مواجه می شوند این پلن را به عنوان برگ برنده رو می کنند.

 

2.اعتماد به نفس بالا دارید

در شروع کار خود متقاضی کار پلیس شد. 5 نفر بودند که درخواست کرده بودند،4 تای آن ها قبول شدند غیر از او. سپس رفت سراغ KFC، از 26 نفری که درخواست داده بودند،24 تاشون قبول شدن اما بازم نتوست قبول شه و شغل مناسبی به دست بیاره، او یک برنامه کاری تهیه کرد و آن را به خانواده اش نشان داد. هیچ یک از اعضای خانواده از این طرح حمایت نکردند. اما “جک ما” علی بابا را خلق کرد و موفق شد زیرا خودش را باور داشت.

اعتماد به نفس آموختی نیست،  از بدو تولد با شما  هست، فقط کافیست آن را تقویت کنید.  به عنوان یک کارآفرین ، اگر به توانایی و مهارت خود اطمینان دارید ، شروع به کار کنید.

 

3. همیشه یک راه حل سریع برای  مشکلات پیدا می کنید

افراد دارای ذهنیت کارآفرین بر روی راه حل ها تمرکز می کنند تا مشکلات. اگر با هر مشکلی روبرو شوند ، سعی می کنند راه حلی برای آن تهیه کنند.  به نظر من این قسمت بازم با ریسک کردن ارتباط داره، به جای اینکه  از کنار مشکلات به سادگی رد شیم یه راه حل براش پیدا می کنیم.

 

4. از شغل های خسته کننده و تکراری، بیزارید

اکثر شغل های یکنواخت این روزها به کارمندان اجازه نمی دهنند تا به سمت ایده های خود حرکت کنند. آنها کارمندان را وادار می کنند که یک ذهنیت ثابت را حفظ کنند و هرکاری به نفع شرکت هست انجام دهند، این یعنی ایده های خوبتون هیچ موقع نمایش داده نمیشه و اگرم بشه ، هیچ استقبالی ازش نمیشه .اگر دارای همچین شغلی هستین شاید این جمله رو بارها از مدیر عاملتون شنیده باشن که میگه” نظرتو واسه خودت نگه دار”

5. توانایی بالایی در فروش دارین

کارآفرین بودن مثل این است که خودتان یک برند باشید. و اگر توانایی بالایی در فروش برند خودتون داشته باشین. شما می توانید به عنوان یک کارآفرین موفق شوید.شما باید مهارت فروش خود را افزایش دهید تا بتوانید ایده خود را به هر کسی بفروشید. از مشتریان گرفته تا سرمایه گذاران و افرادی که هنوز مایل به خرید از شما نیستند. اگر این توانایی فروش محصول خود را ندارید ، کتابی را درباره فروش بگیرید و به هنر فروش تسلط پیدا کنید.

 

6.  استمرار در کارها، کلید نهایی است.

با هر کارآفرین موفق صحبت کنید، آن ها به شما در مورد پا فشاری در راه رسیدن به هدف هایتان خواهند گفت. استمرار داشتن در تصمیمات و اهداف، زندگی شما را متحول خواهد کرد. باید بدانید که هر چه بیشتر و مداوم تلاش کنید، شانس بیشتری برای موفقیت خواهید داشت. گام برداشتن به صورت آهسته و پیوسته، در های جدیدی از موفقیت را به روی شما خواهد گشود.

 

7.از وضعیت موجود راضی نیستید.

در حالی که افراد عادی ترجیح می دهند یک روال عادی ادامه دهند، کارآفرینان از وضع موجود راضی نیستند. آنها می خواهند با اختراعات و ایده های خود همه چیز را بهتر کنند. به عنوان یک کارآفرین ، شما روش هایی برای بهبود جریان کار پیدا می کنید. این می تواند یک صنعت فناوری یا هر صنعت دیگری باشد. اگر از روزمرگی خسته شده اید و مشتاق رفع آن هستید ، روحیه مناسبی دارید.

8. شما به سرعت بهبود می یاببد.

تصور عمومی بر این قرار دارد که کارآفرینان موفق سریع شکست می‌خورند و به کرات شکست می‌خورند. از نظر کورکوران، شگرد آنها در سرعت بهبود یا ریکاوری است: اگر شکست خوردید، در برابر ناراحتی یا احساس تآسف مقاومت کنید. به خود نپیچید، بلافاصله به سراغ کار بزرگ بعدی بروید.

 

9. هر چیزی را به عنوان فرصت می بینید.

کارآفرینان فقط زندگی را مثبت نمی بینند ، آنها همه چیز را فرصت می بینند. این همان چیزی است که صاحبان مشاغل قوی را به سمت ایجاد یک تجارت در اطراف خود سوق می دهد.

 

10. شما برای هر چیزی یک برنامه دارید.

کارآفرینی کاری است که در آن باید یک کسب و کار را از هیچ به وجود آورد و هم‌زمان، منابع محدود را نیز مدیریت کرد (منابعی هم‌چون زمان، پول، و ارتباطات شخصی). کارآفرینی یک تعهد بلندمدت است، و تلاش برای برنامه‌ریزی حتی‌الامکان از همان آغاز راه، حرکتی خردمندانه است. با این حال، در حقیقت، برنامه‌ریزی برای همه چیز، و داشتن راه‌حل برای هر ریسک احتمالی ممکن است شما را از برداشتن حتی نخستین قدم نیز باز دارد. کارآفرینان موفق خود را برای هر چیزی آماده می‌کنند، ولی مهم‌تر از همه، آنها همیشه این طبیعت و طرز فکر را در خود زنده نگه می‌دارند که همواره قادر به مقابله با احتمالات پیش‌بینی نشده باشند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

نظری بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *