چرا شما در سال 2019 و عصر شبکه های اجتماعی به وبسایت نیاز دارید؟

“من اینستاگرام دارم، من یک بیزینس دارم و همین اینستاگرام و تلگرام برای من کافی است”

جمله بالا را اگر طراح باشید حتما از زبان افرادی که در کسب و کارهای مختلف هستند خواهید شنید، ولی اعتماد کنید، اگر شما علاقه مند به توسعه کسب و کار خودتون داشته باشید حتما به یک وبسایت برای کسب و کار خود نیاز دارید.

ما در دورانی هستیم که شبکه های اجتماعی کل سرگرمی کاربران شده اند و همه چیز را می خواهند در این شبکه ها جستجو کنند، ولی به همین دلیل که پر از محتوای غیر کاربردی هستند به کار کسب و کارها برای تبلیغ محصولات و خدمات به تنهایی نمی خورند، این سناریو را در نظر داشته باشید که برای معرفی کتانی های جدید خود به دلیل اینکه در فید کاربران ظاهر شود بایستی هرروز پست بگذارید، کلی کامنت های مختلف هم دریافت می کنید که نمی توانید بر اساس آنها بانک اطلاعاتی از مشتریان خود ایجاد کنید.

در ادامه یک سری دلایل برای شما میشمارم در جهت اینکه شما به یک وبسایت نیاز دارید:

1- سندروم نیویورک: حتما تا بحال شنیده اید که همه می گویند نیویورک هرگز نمی خوابد؟! ، شما وقتی یک وبسایت دارید در واقع یک فروشنده دارید که هرگز نمی خوابد و در تمامی ساعات ، تعطیلات و تایم غیر کاری شما می تواند توضیحات کامل را به مشتریان احتمالی بدهد.

2- به گوگل خودتان را بشناسید: گوگل هیچ وقت به کسب و کارهایی که فقط در شبکه های اجتماعی حضور دارند علاقه ای نشان نمی دهد، وقتی شما وبسایت داشتید یعنی به عنوان یک کسب و کار دارای هوبت هستید و بعد از این مرحله گوگل به سراغ شما می آید. 81 درصد از خرید های اینترنتی که در سرتاسر دنیا انجام می شود از موتور جستجوی گوگل بدست می آید.

3- توضیحات ثابت و همیشگی: وقتی وبسایت ندارید هربار بایستی برای هر مشتری خود ، همه قابلیت های خودتان را توضیح دهید، هربار بایستی کلی تصویر از محصولات جدید خود برایش ارسال کنید، هر روز بایستی یک پست تکراری در شبکه های اجتماعی قرار بدهید. ممکن است در شلوغی شبکه های اجتماعی در صورتی که چند هفته حضور نداشته باشید محصولات شما فراموش شوند، به کمک وبسایت می توانید یک نمایش همیشگی از محصولات و خدمات خود داشته باشید.

دو مورد دیگر هم که باید در نظر داشته باشید به شرح زیر هستند:

4- از شما به عنوان کسب وکار توقع می رود که وبسایت داشته باشید

5- راه بزرگان را دوست دارید بروید؟ خب ، همه بزرگان کسب و کار وبسایت دارند.

یک دیدگاه

نظری بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *