ارتقا سرور به دومین کنترلر در ویندوز سرور 2016

در مقاله قبلی تا مرحله نصب active directory domain service رفتیم. حالا که سرویس نصب شده بایستی سرور ویندوز 2016 را به کنترل کننده دومین ارتقا دهیم. بعد از ریست شدن سیستم می بینید که در پایان نصاب قبل منویی ظاهر شده تحت عنوان promote this server to a domain controller که بایستی برروی آن کلیک کنید.

در این مقاله یک دومین به صورت اموزشی نصب می کنیم برای سیستم های اصلی و شبکه اصلی خود حتما برنامه برای نام دومین و سایر قسمت ها داشته باشید

اولین کار در نصب دومین این است که forest را ایجاد کنید. نام دومین شما همین نام forest می شود. برای مثال من وارد کردم rebeladmin.net شما می توانید با توجه به نیاز خود هر چه دوست دارید انتخاب کنید اکثرا نام شرکت دات لوکال انتخاب می کنند.

در صفحه بعدی که در زیر مشاهده می کنید شما باید تعیین کنید که تا چه سیستم هایی توسط سرور شما پیشتیبانی شوند. به صورت پیش فرض سطح کارایی روی ویندوز سرور 2016 می باشد. همچنین همانطور که در تصویر زیر با فلش مشخص شده بایستی رمزی برای ریستور کردن اطلاعات دومین انتخاب کنید. سعی کنید رمزی سخت انتخاب کنید و آن را جایی نگهداری کنید که به آن دسترسی راحتی داشته باشید.

صفحه بعدی مربوط به تنظیمات DNS است. موارد را رها کنید و برروی Next کلیک کنید.

در صفحه بعدی برای سیستم عامل های legacy بایستی نام دومین را انتخاب کنید.

در صفحه بعدی بایستی آدرس فایل های NTDS, SYSVOL و LOG را مشخص کنید. به صورت پیش فرض موارد را رها کنید و برروی Next کلیک کنید.

در نهایت به شما خلاصه ای از انتخاب ها نمایش داده می شود شما برروی Next کلیک کنید.

در این صفحه ویندوز سرور 2016 تمام انتخاب های شما را چک می کند تا مشخص شود آیا پیش نیازی نیاز به نصب نبوده که جا بماند؟ اگر مشکلی نباشد دکمه install فعال می شود. برروی install کلیک کنید تا پروسه نصب دومین شروع شود.

بعد از اینکه نصب انجام شد سیستم ریست می شود و دوباره که سیستم بالا بیاید شما با حالت دومین بایستی وارد سیستم شوید. در مقاله بعدی نصب DHCP سرور برروی ویندوز سرور 2016 را آموزش خواهم داد.

 

نظری بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *