خودمانیمطالب برتر

یک ماه از فیلترینگ اینستاگرام می گذرد …

کسب و کارهای اینترنتی این روزها اوضاع خوبی ندارند. از طرفی محدودیت های اینترنت هر روز پیچیده تر می شود و از طرف دیگر مشکلاتی که در زنجیره تامین برای کسب و کارها ایجاد شده است ادامه راه را برای کسب و کار ها سخت تر کرده است. این دو خط را اگر بخواهم با یک مثال بیشتر توضیح بدم باید عرض کنم که یک فروشنده لباس برند که از خط تولید تا محصول نهایی را خودش تهیه می کند و از طریق پیج اینستاگرامی به سراسر ایران به فروش می رساند الان بایستی به فروشگاه فیزیکی خودش بسنده کند. هزینه هایی که در ماه های قبل برای تولید محتوا، تبلیغات و ایجاد محصولات جدید برای عرضه در فروشگاه و فضای مجازی انجام داده را نیز باید از این پس به عنوان بدهی در نظر بگیرد.

این یک مثال از برند لباس بود، در سایر صنایع هم چنین وضعی است. در میان مشتریان برانکس چند مشتری وجود دارند که در زمینه ساختمان و طراحی فعالیت می کنند، زمینه تبلیغ فروشگاه اینترنت و مکان اصلی مباحث و حتی صادرات آنها به خارج از کشور اینستاگرام بوده است. با فیلترینگ آن ، برای ارسال یک پیش فاکتور در اینستاگرام برای مشتری خارج از کشور باید روزی چند فیلترشکن مختلف را تست کنند تا شاید بتوانند پیش فاکتور را ارسال کنند یا بتوانند به طریقی از مشتری خود ایمیلش را بر بستر واتساپ بگیرند!!!

اخیرا نمایشگاه سنگ محلات برگزار شده بود ، نمایشگاهی بین المللی که به نظر من فقط نام بین المللی را یدک می کشد، در روزهای نمایشگاه همه غرفه داران به دنبال فیلترشکنی بودند که بتوانند در نمایشگاه از افراد خارجی راه های تماس واتساپ یا تلگرامی دریافت کنند. بماند که از زمان نمایشگاه تا حالا انقدر فیلترینگ پیچیده تر شده که برای این مشتریان نمی توانند حتی کاتالوگ محصولات را ارسال کنند. باید به خارجی ها هم بگوییم بیایند و در ایتا و پیام رسان سروش ثبت نام کنند!

خود ما هم که بعنوان فعال در زمینه وب هرروز در حال درجا زدن هستیم. نه مشتری جدیدی وجود دارد نه مشتریان قدیمی تمایلی به فعالیت و ادامه همکاری با وضع فعلی کشور دارند. کسی هم که در مملکت ما پاسخگو نیست.

متن زیر کپی مقاله دیجیاتو است:

در خرداد ماه ۱۴۰۰، رییس جمهور دولت جدید درباره‌ کسب و کارهای فعال در اینستاگرام و فضای مجازی گفته بود «در بستری فعالیت دارند که زمینه کسب و کار مردم است و روی این بستر در حال درآمد کسب کردن هستند و چه کسی ممکن است محل درآمد مردم را تعطیل کند؟» اما این اتفاق افتاد و برخلاف نظرات پیشین ابراهیم رئیسی که در خرداد ماه ۱۴۰۰ اعلام شده بود، حالا محل کسب و کار میلیون‌ها ایرانی در یک ماه اخیر با فیلترینگ این پلتفرم تعطیل شده است.

به هر حال کاری جز اطلاع رسانی در حال حاضر از ما بر نمی آید. به امید آینده روشن تر ، موفق و پیروز باشید.

بهروز فیض

بهروز فیض هستم، موسس برانکس، یک سرویس طراحی سایت و طراحی اپلیکیشن. در این سایت علاوه بر دریافت خدمات طراحی ، می تونید در بخش بلاگ آموزش ها و مطالب گوناگون را مطالعه کنید. موفق و پیروز باشید.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا