خودمانیمطالب برتر

گوگل امروز 25 ساله شد

امروز 25 سالگی گوگل است. موتور جستجویی که این روزها در همه بخش های زندگی آنلاین ما حضور دارد. محصولات فناوری معمولا با نگاه به آینده مسیرشان را ادامه می دهند ولی در روزهایی مثل امروز بهتر است که نیم نگاهی به گذشته گوگل بکنیم. گوگل در تاریخ 27 سپتامبر 1998 متولد شد.

کلیه لوگوهای گوگل در ابتدای تاسیس تا کنون در گیف زیر قابل مشاهده است. همین گیف ساده می تواندنحوه رشد گوگل از یک پروژه تازه را به یک محصول بروز نمایش دهد:

گوگل زمانی می خواست خودش را به یاهو بفروشد ! در ابتدای عمر گوگل، این یاهو بود که همه کاره اینترنت بود.کل جستجو دست یاهو بود ولی کم کم با هوشمندی طراحان گوگل، ورق برگشت، صفحه سفید با لوگوی گوگل جای صفحه شلوغ یاهو را گرفت و گوگل توانست بعنوان بزرگترین موتور جستجو جای یاهو را بگیرد.

این روزها رئیس گوگل ساندرا پیچای 51 ساله است. موسسان گوگل در تفرجگاه های خودشان زندگی می کنند و گویا برای موارد مهم فقط به مرکز اصلی گوگل سر میزنند. آنها کار خودشان را انجام داده اند.

دنیا با گوگل و محصولاتش جای قشنگ تری شده است. گوگل با کلی محصول انلاین به بهتر شدن زندگی ما کمک کرده است. درست است که در این مسیر محصولات بدرد نخور زیادی رونمایی کرد ( گوگل پلاس و چند شبکه اجتماعی ناکارآمد قبل از آن ) ولی برخی از محصولات کنارگذاشته اش واقعا جایشان هنوز خالیست ( اشاره به Google Reader ) .

تولد گوگل مبارک /.

بهروز فیض

بهروز فیض هستم، موسس برانکس، یک سرویس طراحی سایت و طراحی اپلیکیشن. در این سایت علاوه بر دریافت خدمات طراحی ، می تونید در بخش بلاگ آموزش ها و مطالب گوناگون را مطالعه کنید. موفق و پیروز باشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا