خودمانیمطالب برتر

گرانی اینترنت ، بررسی مجدد صیانت ، ترس از اینترنت

همانطور که می دانید اخیرا هزینه اینترنت افزایش یافته است. بسته های بلند مدت که کلا از دسترس خارج شده اند. حتی در سرویس های مبین نت و ایرانسل TD LTE هم بسته ها شاهد افزایش قیمت و حذف و اضافه شده اند.

گران شدن اینترنت در این وضع کشور که گرانی کمر همه را شکسته ، اینترنت نامحدود و در دسترس را به کالای لاکچری تبدیل می کند که برای خیلی ها دسترسی به آن دیگر صرفه ندارد و باعث افزایش نادانی و بی خبری در جامعه خواهد شد. اینترنت وظیفه اصلی اش اطلاع رسانی است ، در قرن و سال های اخیر اینترنت نقش پررنگی در ایجاد دانش جمعی ، اطلاع از اخبار و همه اتفاقات در نواحی مختلف کشور شده است. گرانی اینترنت باعث کمتر شدن دسترسی به گردش آزاد اطلاعات خواهد شد.

در کنار این موضوع طرح صیانت هم مجدد به صحن علنی برگشته و احتمالا چه بخواهیم چه نخواهیم تصویب خواهد شد. این طرح کل اینترنت را محدود می کند. احتمالا اینترانت ملی با نصف قیمت پروموت می شود و اینترنت جهانی با چند برابر قیمت در دسترس خواهد بود.

در کل این وضع برای جامعه مناسب نیست و ما که در این فضا کسب و کاری داریم بیشترین صدمه را خواهیم دید. امیدواریم همتی که در کنترل اینترنت در مسئولین است ، در کنترل قیمت ها و ارزش پول ملی ایجاد شود.

بهروز فیض

بهروز فیض هستم، موسس برانکس، یک سرویس طراحی سایت و طراحی اپلیکیشن. در این سایت علاوه بر دریافت خدمات طراحی ، می تونید در بخش بلاگ آموزش ها و مطالب گوناگون را مطالعه کنید. موفق و پیروز باشید.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا