خودمانیمطالب برتر

کسب و کار DVD نتفلیکس بزودی تعطیل می شود

بعد از 25 سال کار بی وقفه ، نتفلیکس آخرین مرسوله از DVD های خود را ارسال کرد تا کسب و کار اجاره و ارسال DVD فیلم خودش را برای همیشه تعطیل کند. کسب و کاری که در اواخر دهه 90 شروع به فعالیت کرد و تا کنون بیش از 5 میلیارد DVD به مشتریان خود ارسال کرده است.

در روزهای نخست تمامی پروسه های مربوط به بسته بندی DVD ها به صورت دستی انجام می شد ولی از سال 2000 به بعد به دلیل درخواست های بالا این امور کم کم به ربات هایی سپرده شد که مخصوص این کار طراحی شده بودند. بزرگترین مشتری سرویس پست ملی آمریکا ، نتفلیکس بود.

ویدئوی بالا نحوه باز کردن باکس DVD های بازگشتی را نمایش می دهد. روزانه همانقدر که مرسوله ارسال می شود همانقدر DVD بازگشت داده می شود.

دستگاه بالا برچسب ها را می کند و همه DVD ها را به خط می کند . دستگاه پایینی هم تمامی DVD هارا تمیز می کند تا مجدد برای ارسال آماده شوند. متاسفانه از ایستگاه های کپی ورایت DVD نتوانستم تصاویر GIF پیدا کنم.

دوران استریم ، صنعت DVD را فعلا بازنشسته کرده است ولی احتمالا شاهد بازگشت آن مثل نوار های کاست در صنعت موسیقی خواهیم بود.

موفق باشید.

بهروز فیض

بهروز فیض هستم، موسس برانکس، یک سرویس طراحی سایت و طراحی اپلیکیشن. در این سایت علاوه بر دریافت خدمات طراحی ، می تونید در بخش بلاگ آموزش ها و مطالب گوناگون را مطالعه کنید. موفق و پیروز باشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا