آموزشکسب و کارمطالب برتر

کسب و کارهای آنلاین به سمت وبسایت می روند؟

در حالی آبان ماه را شروع کردیم که همچنان محدودیت های زیادی برروی وب فارسی پیاده شده است. اینستاگرام همچنان فیلتر است و آینده برای آن روشن نیست. شرکت ها و افراد هزینه زیادی روی اینستاگرام انجام داده بودند و همه این تلاش ها به فنا رفته است. طبق بررسی های انجام شده علاقه کسب و کارها به سمت ایجاد وبسایت رفته است. به امید اینکه وبسایت داشته باشند و بتوانند حداقل در وب فارسی به صورت مستقل از حکومت وفیلترینگ یک پلتفرم برای فروش داشته باشند.

حدود 10 میلیون نفر به صورت مستقیم به عنوان کارفرما یا به عنوان نیروی یک کارفرما در اینستاگرام درآمد کسب می کردند و بعد از فیلترینگ درآمد های اینستاگرامی به شدت کاسته شده است. نوین هاب می گوید تولید محتوا در اینستاگرام حدود 92 درصد کاهش پیدا کرده است که می توان یک دید بابت میزان درآمد از این آمار بدست آورد.

بیشتر صاحبان کسب و کارهای اینستاگرامی خانم ها هستند که بعضا سرپرست خانوار هم هستند. خود خانم بودن در کشور ما از دوران کودکی مشکلات به همراه دارد چرا که حکومت ما، خانم ها را شهروند درجه 2 در نظر میگیرد حالا این خانم ها که در پلتفرمی توانسته بودند کسب و کار راه اندازی کنند مجدد با محدودیت مواجه شدند.

اینکه در همه جای کشورهم تبلیغ می شود که کالای ایرانی تهیه کنید، اینستاگرام محل خوبی برای کالای ایرانی بود ، حدود 71 درصد از کل فروش محصولات مربوط به کالای ایرانی بوده است. در آماری که بتا منتشر کرده است مقدار قابل توجهی از کالاهای فروخته شده در اینستاگرام مربوط به کالای ایرانی است. کالایی که با زحمت و تبلیغ فروخته شده است نه کالایی که با مسدود کردن رقبای خارجی همانند لوازم خانگی به زور فروخته شود.

تمامی آمار و ارقام بالا از مرکز پژوهشی بتا بدست آمده است.

اگر شما هم در کسب و کار اینستاگرامی خود دچار مشکل شده هستید، می توانید از خدمات ما بهره بگیرید و سریعا یک وبسایت راه اندازی کنید. ما سعی کردیم هزینه حداقلی در این زمینه تعیین کنیم تا هرچه سریعتر بتوانید وارد کسب و کار اینترنتی روی بستر سایت شوید.

البته خود سایت هم معضلات خود را دارد. با مسدود شدن اینترنت بین الملل هزینه ای که برای سئو انجام می دهید شاید به چشم گوگل خیلی نیاید چرا که گوگل اصلا دسترسی به وب ما برخی اوقات ندارد! ولی به هر حال وبسایت جایی است که کنترلش با شماست.

هر جا هستید موفق و پیروز باشید.

بهروز فیض

بهروز فیض هستم، موسس برانکس، یک سرویس طراحی سایت و طراحی اپلیکیشن. در این سایت علاوه بر دریافت خدمات طراحی ، می تونید در بخش بلاگ آموزش ها و مطالب گوناگون را مطالعه کنید. موفق و پیروز باشید.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا