اخبار فناوری

کرنل تازه لینوکس منتشر شد – Linux Kernel 6.5

کرنل جدید لینوکس چند روز بعد از تولد 32 سالگی کرنل لینوکس منتشر شد. طبق معمول لاینوس تراولدز خبر انتشار را طی ایمیل به اعضای توسعه دهنده لینوکس اعلام کرد.

nothing particularly odd or scary happened this last week [of development], so there is no excuse to delay the 6.5 release

امکانات خیلی زیادی نسخه جدید 6.5 اضافه نمی کند ولی چیزهایی که اضافه شده در راستای پشتیبانی از امکانات فنی سخت افزارهای جدید است.

در بخش گیمینگ پشتیبانی بیشتری از دسته بازی xbox 360 در کرنل جدید اضافه شده و همچنین کنسول دستی ASUS که چندی پیش عرضه شد و مشکل صدا در لینوکس داشت ، این مشکل نیز رفع شده است.

از دیوایس های انویدیا شیلد در نسخه جدید کرنل پشتیبانی می شود. این موضوع را دوست دارم بیشتر بررسی کنم که چه بلایی می توان سر نسخه های قدیمی شیلد آورد.

پشتیبانی بهتر و فنی تر از وای فای نسخه 7 در کرنل 6.5 گنجانده شده است.

اینکه چه زمانی بدست مصرف کننده نهایی میرسد بسته به توزیع لینوکسی دارد که استفاده می کنید. احتمالا یکی دو ماهی باید صبر کنید. دوستانی که نسخ LTS دارند احتمالا بایستی تا دوره بعدی LTS صبر کنند.

موفق باشید.

بهروز فیض

بهروز فیض هستم، موسس برانکس، یک سرویس طراحی سایت و طراحی اپلیکیشن. در این سایت علاوه بر دریافت خدمات طراحی ، می تونید در بخش بلاگ آموزش ها و مطالب گوناگون را مطالعه کنید. موفق و پیروز باشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا