آموزشمطالب برترویندوز و لینوکس

کاهش پینگ در بازی های ویدئویی با چند قدم ساده !

اگر شما از پینگ ضعیف اینترنت خسته شدید این پست برای شماست که پینگ خود را کاهش دهید و سرعت واکنش های خودتان در بازی های ویدئویی را ارتقا بدید.

این آموزش برروی اینترنت مبین نت و ایرانسل TD LTE تست و انجام شده و روی سایر اپراتورهای موجود انجام نشده است.

اولین نکته این است که بدانیم چرا پینگ ما ضعیف است!؟ خب جوابش ساده است، اینترنت کشور ما پشت چندین فایروال قرار گرفته و بدلیل فیلترینگ و وجود کلی فایروال ، ما اتصالی غیر مستقیم به اینترنت جهانی داریم. سیستم های کامپیوتری اگر آدرس دقیق مقصد درخواست شما را بلد نباشند در این فایروال ها گم و گور می شوند و کلی زمان میبرد تا به مقصد شما را برسانند اینجاست که DNS وارد میدان می شود!

دیتا نیم سرور یا DNS ، مسیر یابی سریعتری برای سیستم شما را مهیا می کند. اگر از مبین نت استفاده می کنید و در تجربه اینترنت عادی دچار مشکل هستید سعی کنید که DNS های زیر را برروی مودم خود ستاپ کنید:

10.104.8.8

8.8.8.8

8.8.4.4

دی ان اس اولی برای خود مبین نت است که مسئولیت افزایش سرعت دانلود و آپلود شما را برعهده دارد ، موردهای بعدی دی ان اس های گوگل برای دسترسی سریعتر به اینترنت جهانی است.

اگر در گیم یا دسترسی به سرویس های مختلف تحریم شده مشکل دارید دی ان اس های زیر را در مودم خود تنظیم کنید:

178.22.122.100

185.51.200.2

این دو برای سرویس بشکن است که هدفش شکستن تحریم های اینترنتی است. در تصویر زیر این دو دی ان اس را من برروی مودم TD LTE مبین نت ست کرده ام:

در تصویر بالا ، DNS Server Address mode روی حالت دستی یا Manual قرار داده شده تا بتوانید DNS های دلخواه برروی مودم ست کنید.

بهروز فیض

بهروز فیض هستم، موسس برانکس، یک سرویس طراحی سایت و طراحی اپلیکیشن. در این سایت علاوه بر دریافت خدمات طراحی ، می تونید در بخش بلاگ آموزش ها و مطالب گوناگون را مطالعه کنید. موفق و پیروز باشید.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا