آموزشمطالب برترویندوز و لینوکس

کارهایی که بعد از نصب کوبونتو ۲۲.۱۰ بایستی انجام دهیم؟

زمان های دور بعد از نصب یک توزیع لینوکسی یک چک لیست بلند بالا کار روی دست داشتیم!‌این روزها قضیه فرق کرده است و بعد از نصب یک توزیع لینوکسی معمولا کار خاصی باقی نمی ماند.

در این پست می خواهم به شما آموزش دهم که بعد از نصب کوبونتو ۲۲.۱۰ چه کارهایی لازم است انجام دهید تا محیط کاربری آن مناسب استفاده روزمره شود.

کوبونتو یک توزیع لینوکس مبتنی بر اوبونتو است که بعد از انتشار هر نسخه از اوبونتو, منتشر می شود. فرق آن با اوبونتو این است که در در کوبونتو از KDE به عنوان رابط کاربری استفاده شده است. همین موضوع خیلی از امور را ساده تر و روان تر کرده است.

اولین مزیت کوبونتو و سایر توزیع های لینوکسی این است که در آن ها نیازی به شناسایی پرینتر و سایر ابزارها مثل گیرنده وای فای به سیستم عامل ندارید. بعد از نصب حدود ۹۹.۹ درصد پرینتر ها توسط سیستم عامل به صورت کامل شناسایی می شوند.

همچنین این روزها برای بروز رسانی و دریافت آپدیت نیازی به وارد کردن کد نیست و خود سیستم عامل بعد از اینکه برای اولین بار اجرا شد و به اینترنت دسترسی داشت تمامی بروز رسانی ها را لیست می کند و در صورت نیاز می توانید آنها را نصب کنید.

مورد بعدی هم این است که در سالهای دور نیاز بود بعد از نصب و راه اندازی یک توزیع لینوکس ( حالا هرچی ) کدک های صوتی و تصویری را به آن بشناسونید!‌ولی در توزیع های جدید در پروسه نصب با زدن تیک نصب کدکها و درایور گرافیک نیازی به این کارها نیست.

در مورد کوبونتو ۲۲.۱۰ کارهایی که بعد از نصب من انجام دادم به شرح زیر بودند:

  • اضافه کردن صفحه کلید فارسی به سیستم عامل
  • تغییر دادن دکمه های ترکیبی برای سویچ بین زبان از چیزی که پیش فرض بود به alt+shift
  • اتصال KDE به حساب گوگل برای دسترسی به گوگل درایو
  • نصب نرم افزار nekoray برای استفاده از v2ray در کوبونتو
  • نصب نرم افزار anydesk برای دسترسی از سیستم های دیگر
  • نصب گوگل کروم برای دسترسی به اینترنت

اضافه کردن صفحه کلید فارسی کلی زمان بر شد!‌چون اصلا با رابط کاربری KDE آشنا نبودم . برای اضافه کردن صفحه کلید فارسی همانند تصویر زیر وارد بخش تنظیمات input شوید. در آنجا وارد بخش صفحه کلید شوید. روی دکمه add در بالای باکس زبان کلیک کنید و به دنبال persian بگردید.

در همان صفحه , در قسمت main shortcut می توانید دکمه تغییر زبان در سیستم عامل را از هرچیزی که تنظیم شده به alt+shift تغییر دهید.

بهروز فیض

بهروز فیض هستم، موسس برانکس، یک سرویس طراحی سایت و طراحی اپلیکیشن. در این سایت علاوه بر دریافت خدمات طراحی ، می تونید در بخش بلاگ آموزش ها و مطالب گوناگون را مطالعه کنید. موفق و پیروز باشید.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا