وردپرس

کارهایی که بعد از نصب وردپرس باید انجام بدیم

بعد از نصب وردپرس یک سری کارهایی وجود دارد که حتما بایستی انجام شوند. در این پست با ما همراه باشید تا کارهایی که معمولا ما بعد از نصب هر وردپرس انجام می دهیم را بررسی کنیم.

1- نصب افزونه امنیتی

اولین کار بعد از نصب وردپرس و لاگین در داشبورد نصب یک افزونه امنیتی خوب است. افزونه ای که ما معمولا برای مشتریان نصب می کنیم wordfence security است. این افزونه در نسخه رایگان نیازهای یک وبسایت را برطرف می کند ولی در نسخه حرفه ای که می توانید آن را از وبسایت ژاکت تهیه کنید امکانات بیشتری به شما ارائه میشه.

2- نصب یک قالب پیش فرض دیگر

به صورت پیش فرض به توجه به نسخه وردپرسی که نصب می کنید قالبی به صورت پیش فرض در بخش نمایش شما فعال می شود، چون اکثرا دیگه همه از صفحه ساز و کد نویسی اختصاصی استفاده می کنند بهتر است که قالب پیش فرض را به قالبی همانند ASTRA که مخصوص استفاده در صفحه سازهاست تغییر بدید ، اگر هم فروشگاه اینترنتی ستاپ می کنید قالب Store Front را برای نمایش پیش فرض انتخاب کنید.

3- تغییر مشخصات سایت و زمان سرور

Change title, tagline, and timezone settings

حتما وارد بخش عمومی تنظیمات خود شوید و در آنجا نام وبسایت ، توضیحات و منطقه زمانی که در آن هستید را ویرایش کنید. اگر هاست شما گواهینامه اس اس ال SSL دارد حتما آدرس وبسایت خود را به صورت https تغییر دهید.

4- نصب سیستم کش

نصب یک افزونه برای کش کردن اطلاعات روی سیستم کاربر بسیار در سرعت لود وبسایت شما و راحتی کار برای کاربران تاثیر مثبت می گذارد. افزونه litespeed کش ، پیشنهاد ما در این بخش است. اکثر سرورهایی که در ایران فروخته می شود در سمت سرور از این امکان بهره می برند و اگر شما افزونه لایت اسپید را هم نصب کنید سرور شما با وردپرس شما به صورت یکپارچه می شود.

5- پست های پیش فرض را پاک کنید

اگر در بدو نصب وردپرس به بخش پست ها ( نوشته ها ) بروید چند محتوا به صورت پیش فرض در آنجا منتشر شده است. حتما آنها را پاک کنید. اگر فروشگاه و قالب استورفرانت نیز نصب کنید یک سری دسته محصولات و چند محصول نمونه برای شما فعال می شود حتما آنها را نیز پاک کنید.

Delete default post

6- مشخص کردن صفحه نخست و صفحه بلاگ

اگر از صفحه ساز استفاده می کنید یا قالبی خاص دانلود کردید حتما لازم است یک صفحه خام برای صفحه خانگی انتخاب کنید و یک صفحه خام هم باری وبلاگ ایجاد و آن را انتخاب کنید. در بخش تنظیمات / خواندن می توانید صفحات یکتا برای صفحه اصلی و وبلاگ انتخاب نمایید.

Select static front page and blog pages

بعد از انجام موارد بالا می توانید با خیال راحت اقدام به انتشار محتوا کنید یا اینکه به کمک صفحه ساز طراحی دلخواه خودتان را برروی سایت خود بالا بیارید. اگر مورد دیگری توسط شما انجام می شود و ما در اینجا نگفتیم حتما در کامنت ها برای ما ارسال کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا

حتما ما را در توییتر دنبال کنید