خودمانیمطالب برتر

کارخانه اکانت جعلی سازی

در کشورهای متمدن اگر کسی اطلاعاتی از شما را در جایی که شما حضور ندارید، بدون کسب اجازه از شما، منتشر کند حداقل شامل چند ده هزار دلار جریمه می شود حالا اگر برند یا شخص معروفی باشید که این جریمه ها چندین برابر می شود. در کشور ما متاسفانه هر کسی که یک نسبتی با بدنه حاکمیت دارد براحتی اطلاعات کاربران یک شبکه اجتماعی را در جای دیگری کپی می کند و بعد که از وی سوال می کنند که چرا این کار را کردی یک سری بهانه ها و جواب های درهم میدهد و قضیه همین جا تمام می شود.

تازه از این شخص وقتی سوال می شود که نمی خواین این اطلاعات را پاک کنین؟ در جواب می فرمایند که بایستی فرآیند احراز هویت برای آن شخص انجام شود تا حساب کاربری تحویلشان شود و بعد از این می توانیم دیتا را پاک کنیم. در واقع این اپ و گروهی که نام استارتاپ را به یدک می کشند و در میان تمامی مسابقات فوتبال تبلیغاتشان پخش می شود مثل یک سازمان اطلاعاتی دولتی رفتار می کنند. در اینترنت که یکی از المان های اولیه اش حفظ اطلاعات شخصی است برای از بین بردن اطلاعاتی که هر جای دنیا انتشارشون بدون کسب اجازه جرم است در کشورما کلی اطلاعات هم باید بدی تا اجازه از بین رفتن دیتا را صادر کنند.

نام این اپ روبیکا است که ادعا می کند میلیون ها کاربر در ایران دارد. حالا بماند که این کاربران برای اندکی شارژ هدیه، شرکت در مسابقات برنامه های سطحی تلویزیونی و همچنین بسته بودن پلتفرم های خارجی عضو این اپ شده اند، چون واقعا معادل این اپ چیزی در دنیا وجود ندارد و یک مورد بسیار خاص است. یک کانال ارائه محتوای مورد پسند حاکمیت است که چه بسا اگر بیشتر اجازه داشتند روبیکا را می گفتند اینترنت ملی است ، هرچه می خواهید از روبیکا بگیرید.

پیشنهاد من برای مقابله با چنین اپ های مضری ، ریپورت کردن آنها در پلتفرم های بین المللی است. چون در کافه بازار که اگر هم ریپورت کنید کاری از پیش نمی رود چون کافه بازار هم معادل خود روبیکا در حوزه انتشار اپ است.

گزارش روبیکا از سیستم های دسکتاپ:

برای ریپورت کردن روبیکا ، این برنامه مضر و اسپم و اطلاعاتی ، کافیست وارد فروشگاه گوگل از هر وسیله ای که مورد نظرتان است بشوید , سپس نام روبیکا را به فارسی جستجو کنید:

بعد از باز شدن صفحه اپ روبیکا ، به پایین صفحه اسکرول کنید تا منویی با عنوان report را مشاهده کنید.

حالا برروی منوی Flag as inappropriate کلیک کنید.

در صفحه باز شده ، در همان ابتدا ، منویی که در تصویر مشخص شده و فرم ثبت درخواست پیرامون مشکلات برنامه ها در گوگل پلی است را کلیک کنید

در پنجره جدیدی ، فرم ثبت درخواست برای شما باز می شود که بایستی نام خود، نام بسته نرم افزاری ( درباره روبیکا بایستی ir.resaneh1.iptv را وارد کنید. ) دلیل را spam انتخاب کنید،

در قسمت بعدی باید دلیل را بیان کنید که می توانید متن زیر را دقیق کپی کنید:

In this app, all the Instagram accounts of famous and ordinary Iranian people have been copied, without notifying the account owners.

سپس گوگل سوال کرده که آیا اپ همچنان در فروشگاه وجود دارد که شما بایستی بلی Yes را انتخاب کنید.

در قسمت بعدی کشور خودتان را iran انتخاب کنید

در نهایت آدرس اپ در فروشگاه گوگل را وارد کنید:

https://play.google.com/store/apps/details?id=ir.resaneh1.iptv

در نهایت برروی submit کلیک کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا

حتما ما را در توییتر دنبال کنید