آموزشوردپرس

چگونه سایت مدیریت دوره های آموزشی با وردپرس بسازیم؟

این روزها همه جور سایتی را می توانید با وردپرس ایجاد کنید، هر ایده ای دارید برای انجام و پیاده سازی آن ایده کلی راهکار وجود دارد. در این پست می خواهم به شما نحوه ایجاد یک سایت آموزشی در وردپرس را آموزش بدهم این سایت امکان آزمون گیری ، رتبه بندی و صدور گواهینامه را دارد و می توانید کورس های آموزشی ( دوره های آموزشی ) مختلف با اساتید مختلف در آن ایجاد کنید.

قبل از هر چیزی به شما این نکته را یادآوری کنم که سایت آموزشی پردازش بالایی نیاز دارد و به همین دلیل هاستی که تهیه می کنید حتما بایستی دارای حافظه NVMe باشد، و حداقل رم هاست بایستی 4 گیگابایت باشد. میزان i/o هاست نیز بایستی بالای 4 مگابایت باشد تا هیچ وقت کاربران شما ارور 503 را مشاهده نکنند.

بعد از اینکه هاست مناسب را پیدا کردید لازم است که برروی آن وردپرس نصب کنید و سپس به کمک افزونه هایی نظیر Brizy یا المنتور برای آن قالبی با سلیقه خودتان ایجاد کنید.

حالا شما می خواهید دوره های آموزشی و آزمون ها را طراحی کنید. برای این کار لازم است که از افزونه حرفه ای MemberPress استفاده کنید. این افزونه امکان ایجاد دوره، اختصاص استاد به دوره، ایجاد آزمون نهایی و تصحیح خودکار و صدور گواهینامه را دارد.

اگر راهکاری ساده تر نیاز دارید می توانید از افزونه Interact Quiz Maker استفاده کنید. این افزونه فقط امکان ایجاد کوئیز را دارد و خفن ترین امکان آن این است که سوالات را می توانید با توجه به پاسخ های دریافتی کاربر در ادامه تغییر دهید. ولی اصلا در حد و اندازه های افزونه MemberPress امکانات ندارد. هر دو این افزونه ها را می توانید در ژاکت یا فروشگاه های مشابه آن با لایسنس قانونی پیدا کنید.

بعد از ایجاد دوره های آموزشی و کانفیگ هر کدام از افزونه های بالا می توانید به کمک آموزش های قبلی ما مثل نحوه تغییر نام منوهای وردپرس که اینجا می توانید مطالعه کنید صفحه داشبورد وردپرس خودتان را کاستومایز نیاز خود بکنید.

بهروز فیض

بهروز فیض هستم، موسس برانکس، یک سرویس طراحی سایت و طراحی اپلیکیشن. در این سایت علاوه بر دریافت خدمات طراحی ، می تونید در بخش بلاگ آموزش ها و مطالب گوناگون را مطالعه کنید. موفق و پیروز باشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا