آموزشوردپرس

چگونه از کدهای کوتاه در قالب وردپرسی استفاده کنیم؟

این آموزش برای افراد مبتدی است. حتما از خیلی ها و همچنین در خیلی از وبسایت ها کلی آموزش دیدید که در آنها گفته شده مثلا کد کوتاه فلان افزونه یا فلان کد را در جای مناسب قرار دهید، بعد شما با خودتان گفتید که این کد کوتاه چیه؟ چطور کار می کنه ؟ چطور باید در جای مربوطه قرارش بدم؟! در ادامه به شما خواهم گفت که درباره کدهای کوتاه چه کارهایی می توانید بکنید.

کدهای کوتاه، مثل ابزارکهایی می مانند که وقتی ازشون استفاده می کنید یک قابلیت خاصی را در محل استفاده صدا می کنند تا کاربر شما بتواند از آن قابلیت استفاده کند. مثلا یک فرم تماس درست کردید و کد کوتاه آن را در هر جا قراردهید، آن کدکوتاه ، فرم تماس شما را صدا می کند تا در محل مربوطه وقتی کاربر صفحه را باز می کند نمایش داده شود.

کدهای کوتاه معمولا از یک عبارت داخل [ ] تشکیل شده اند. این کدهای کوتاه را می توانید با ابزارک Shortcode وردپرس در هر صفحه و مکانی که دوست دارید قرار دهید.

وقتی ابزارک را در محل مربوطه قرار میدهید ، این ابزارک shortcode از شما می خواهد که کد کوتاه شده خود را در آن کپی کنید. بعد از publish صفحه، خواهید دید که در محل مربوطه کد شما نمایش داده می شود.

افزونه های فرم ساز معمولا بیشترین استفاده را از کدهای کوتاه دارند. فرم تماس 7 معروف ترین این افزونه هاست. گرویتی فرم نیز امکانات زیادی دارد و می تواند به کمک کدهای کوتاه در همه جای سایت شما قرار بگیرد.

موفق و پیروز باشید.

بهروز فیض

بهروز فیض هستم، موسس برانکس، یک سرویس طراحی سایت و طراحی اپلیکیشن. در این سایت علاوه بر دریافت خدمات طراحی ، می تونید در بخش بلاگ آموزش ها و مطالب گوناگون را مطالعه کنید. موفق و پیروز باشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا