آموزشوردپرس

چه مدل ساختار لینک در وردپرس ، دوستدار سئو است؟

ساختار لینک یا به قول وردپرس فارسی پیوندهای یکتا، یکی از مهمترین عوامل این است که گوگل به سایت شما بها بدهد یا نه؟! بعد از نصب وردپرس یکی از قسمت هایی که حتما باید تنظیمات مربوط به آن را انجام دهید بهش پیوند های یکتاست.

به صورت کلی پیوندهای یکتایی که در آن ها نام کامل پست ذکر میشود برای سئو بهتر هستند، البته برای تعداد کاراکتر یک محدودیتی وجود دارد که با این حال برای ما که فارسی زبان هستیم و شاید تعداد کاراکتر زیادی در لینک ها صرف شود ولی باز هم لینک هایی که دارای نام تیتر پست هستند بسیار بهتر از حالت های ساده عددی و دسته بندی های ساده روز ماه سال هستند.

مثلا لینکهای زیر را در نظر بگیرید:

https://www.branex.ir/how-to-install-wordpress/
https://www.branex.ir/common-wordpress-errors-and-how-to-fix-them/

این دو لینک برای سئو عالی هستند، در حالت نام فارسی لینک ممکن است کلمه ای که شما جستجو می کنید و گوگل از پست شما ایندکس کرده باشد در همین آدرس نهفته باشد و همین آدرس دهی مناسب سایت شما را در دیدرس قرار دهد.

لینک های به سبک زیر اصلا دوست دار سئو نیستند و توصیه نمی شوند، مگر برای پرتال های داخلی که فقط توسط اعضا استفاده می شوند:

http://example.com/archives/123

حتما نکات مربوط به تنظیمات لینک را در سایت خود اعمال کنید و سپس نقشه سایت ایجاد کنید و در سرچ کنسول اضافه کنید.

موفق باشید.

بهروز فیض

بهروز فیض هستم، موسس برانکس، یک سرویس طراحی سایت و طراحی اپلیکیشن. در این سایت علاوه بر دریافت خدمات طراحی ، می تونید در بخش بلاگ آموزش ها و مطالب گوناگون را مطالعه کنید. موفق و پیروز باشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا