آموزشتولید محتوامطالب برتر

چقدر در اینستاگرام پست بگذاریم؟

مطلبی که در ادامه مطالعه می کنید نتیجه بررسی بیش از 22 میلیون پستی بوده که توسط سرویس Later برنامه ریزی و منتشر شده اند.

خلاصه و سریعترین پاسخ برای سوال چقدر در اینستاگرام پست بگذاریم این است که هر چقدر محتوا تولید می کنید سعی کنید میزان را بتوانید ادامه دهید و اینطور نباشد که یک ماه کلی محتوا منتشر کنید و ماه دیگر سرعت تولید محتوا را کاهش دهید.

حالا اینکه چند پست یا سایر انواع محتواهای اینستاگرامی را منتشر کنید؟ بستگی به میزان دنبال کنندگان و محتوای شما دارد. جوابی که در بررسی 22 میلیون پست بدست آمده این است که اگر زیر 10 هزار دنبال کننده دارید سعی کنید هفتگی دو پست منتشر کنید این دو پست می تواند گالری باشد، ویدئو باشد یا Reels باشد. اگر بین 10 هزار تا 20 هزار دنبال کننده دارید دو بار هفتگی را به سه بار ارتقا دهید. از عدد 20 هزار اگر دنبال کننده بیشتر دارید می توانید تا 5 پست هفتگی منتشر کنید. اگر جزو دسته میلیونی ها هستید می توانید مثلا روزی 1 الی 2 پست نیز منتشر کنید.

اگر به دنبال بدست آوردن Reach هستید، بایستی بدانید که بهترین ابزار برای شما انتشار Reels می باشد. این ریلزها کاری به مخاطب ندارند و مثل موشک داخل اینستاگرام می چرخند. پست های معمولی شامل تصویر و ویدئو نیز Reach خوبی دارند ولی برای رشد یک اکانت زیر 10 هزار دنبال کننده بهتر است که Reels استفاده شود.

نکته ای که Later به آن خیلی اشاره می کند این است که درگیر اعداد نشوید. محتوای خوب مخاطب خودش را پیدا می کند. سعی کنید علاوه بر پست با کیفیت ، توضیحات و تگ های مناسب و با کیفیت نیز استفاده کنید.

سعی کنید در هر کسب و کاری هستید از تمامی ابزارهای آنلاین استفاده کنید. اینستاگرام برای پروموت کردن یک سری خدمت یا محصول استفاده می شود که بایستی روی یک وبسایت میزبانی شوند. سعی کنید علاوه بر اینستاگرام در فیس بوک هرچند در ایران کاربر کمی دارد فعال باشید. ابزارهای گروه متا را کامل استفاده کنید.

اگر کارتان گیر است می توانید از پروموت و تبلیغاتی پولی گروه متا نیز استفاده کنید. در ایران براحتی این کار انجام پذیر است و حتی می توانید برای مخاطب خاورمیانه یا لوکیشن های خاص مثل آلمان تبلیغات استفاده کنید. لوکیشن آلمان به دلیل اینکه اکثر سرویس های فیلتر شکن دارای سروری در هتزنر هستند لوکیشنی است که کاربر ایرانی زیاد دارد!

برای انجام تبلیغات و پروموت خود در محصولات متا، از فیس بوک گرفته تا اینستاگرام می توانید با تیم برانکس مشورت بکنید.

موفق و پیروز باشید.

بهروز فیض

بهروز فیض هستم، موسس برانکس، یک سرویس طراحی سایت و طراحی اپلیکیشن. در این سایت علاوه بر دریافت خدمات طراحی ، می تونید در بخش بلاگ آموزش ها و مطالب گوناگون را مطالعه کنید. موفق و پیروز باشید.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا