آموزشوردپرس

چطور یک دایرکتوری قابل جستجو برای کاربران سایت وردپرسی ایجاد کنیم؟

اگر دارای وبسایت کار گروهی یا شبکه اجتماعی هستید، حتی ممکن است یک پرتال خبری داشته باشید که نویسندگان فراوانی داشته باشد ، بهتر است که صفحه ای برای جستجو کاربران داشته باشید.

برای این منظور افزونه های زیادی وجود دارد ، از بی بی پرس bbpress گرفته تا موردی که امروز معرفی می کنم یعنی Formidable Forms Directory که یک افزونه برای افزونه است! افزونه اصلی Formidable Forms نسخه پرو است که در مارکت های ایرانی نیز پیدا می شود.

بعد از نصب و فعال سازی این افزونه ها ، بایستی وارد بخش applications از منوی اصلی افزونه شوید. یکی از اپ های در دسترس در این بخش ، Member Directory است. با زدن دکمه add کل ماژول نصب می شود.

با نصب این ماژول سه کد کوتاه در بخش اپ ها اضافه می شود یکی برای اضافه کردن عضو ، یکی برای نمایش پروفایل و دیگری برای نمایش لیست اعضا است.

شما هر کدام از این صفحات و بخش ها را می توانید به دلخواه خود کاستومایز کنید. بعد از نهایی شدن کار و انتشار آنها می توانید از کدهای کوتاه آنها در صفحات سایت و بلاگ خود استفاده کنید.

مثلا کد کوتاه مربوط به نمایش لیست دایرکتوری اعضا به شکل زیر است:

[display-frm-data id=dir-two-col-grid]

در نهایت هم به شکل زیر نمایش داده می شود:

موفق و پیروز باشید.

بهروز فیض

بهروز فیض هستم، موسس برانکس، یک سرویس طراحی سایت و طراحی اپلیکیشن. در این سایت علاوه بر دریافت خدمات طراحی ، می تونید در بخش بلاگ آموزش ها و مطالب گوناگون را مطالعه کنید. موفق و پیروز باشید.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا