آموزشوردپرس

چطور پس زمینه حاوی انیمیشن به وردپرس اضافه کنیم؟

احتمالا در پس زمینه برخی وبسایت ها مشاهده کردید که یک سری المان های تکراری مثل یک انیمیشن که در حالت لوپ است نمایش داده می شود. اضافه کردن انیمیشن می تواند باعث جذب بیشتر مخاطب و گیرایی بیشتر طراحی شما شود. برای اضافه کردن انیمیشن به وردپرس بایستی کتابخانه particle.js جاوا را اضافه کنید. در این پست ساده ترین روش این کار را به شما آموزش خواهم داد.

آیا انیمیشن سرعت سایت را کاهش می دهد؟

اگر درست انجام شود مشکلی پیش نمی آید ولی اگر انیمیشن های بیهوده در جای جای سایت استفاده کنید احتمالا مشکلات مربوط به performance زیادی در سرچ کنسول برای شما flag خواهد شد. پس سعی کنید به مقدار لازم و بهینه انیمیشن در سایت خود استفاده کنید.

ساده ترین روش اضافه کردن انیمیشن به پس زمینه سایت وردپرسی چیست؟

ساده ترین روش اضافه کردن انواع انیمیشن به بکگراند ( پس زمینه ) سایت وردپرسی استفاده از افزونه  Particle Background WP  است. بعد از نصب و فعال سازی آن خواهید که منویی به نام Particle Background به منوی وردپرس شما اضافه می شود.

در تصویر بالا مشاهده می کنید که بخشی به نام انتشار یا Deploy دارد که در آن مشخص کردیم که در صفحه اصلی و صفحات بلاگ این پس زمینه نمایش داده شود ( کادر قرمز رنگ ) ، همچنین برای سایر مکان ها هم یک کد کوتاه در بالای صفحه نمایش داده می شود.

همچنین شما می توانید روی انیمیشن دات های خود عبارت دلخواه مثلا به سایت من خوش آمدید نیز درج کنید که با کمی اسکرول کردن به تنظیمات آن خواهید رسید.

کمی پایین تر در اخرین قسمت تنظیمات انیمیشن، می توانید رنگ داتها و مدت زمان لوپ را مشخص کنید.

در نهایت انیمیشن شما وقتی در سایت استفاده شود به شکل زیر خواهد بود.

موفق باشید.

بهروز فیض

بهروز فیض هستم، موسس برانکس، یک سرویس طراحی سایت و طراحی اپلیکیشن. در این سایت علاوه بر دریافت خدمات طراحی ، می تونید در بخش بلاگ آموزش ها و مطالب گوناگون را مطالعه کنید. موفق و پیروز باشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا