آموزشوردپرس

چطور پست تایپ سفارشی در وردپرس ایجاد کنیم؟

امروز یک آموزش بابت پست تایپ در وردپرس داریم.پست تایپ در وردپرس به این معناست که ما می توانیم علاوه بر امکان ایجاد صفحه یا پست های مختلف ، مثلا یک پست تایپ با فیلدهای شخصی سازی شده برای معرفی پروژه های خودمان داشته باشیم. یا اگر مثلا یک بلاگ درباره رستوران داری داریم، علاوه بر صفحات ثابت ، پست های معمولی شاید یک مدل پست تایپ سفارشی لازم داشته باشیم برای معرفی دستورهای پخت. در وردپرس امکان ایجاد بی نهایت پست تایپ وجود دارد.

بهترین روش برای ایجاد پست تایپ سفارشی به صورت رایگان ، استفاده از افزونه  Custom Post Type UI  است. این افزونه را بعد از دانلود و فعال سازی برروی سایت خود می توانید در نوار کناری پیدا کنید.

اولین منوی آن ، ایجاد پست تایپ جدید است، در این صفحه فقط کافیست یک نام برای پست تایپ خود انتخاب کنید. مثلا ما می خواهیم برای معرفی فیلم در سایت خود یک بخش خاص داشته باشیم. برای این منظور نام این پست تایپ را Movie می گذاریم.

اگر می خواهید این پست تایپ دارای آرشیو اختصاصی همانند پست های عادی وردپرس باشد باید در همان صفحه بالا، در بخش تنظیمات پیشرفته یا Advanced همانند تصویر زیر به دنبال گزینه Archive بگردید و آن را فعال کنید.

حالا شما برای دسته Movie که یک پست تایپ سفارشی است می توانید از آدرس زیر استفاده کنید:

http://www.example.com/movies/

صفحه پست تایپ سفارشی را می توانید با المنتور یا صفحه سازهای مشابه کاملا شخصی سازی کنید. معمولا برای شخصی سازی این صفحات بایستی در قسمت Template این صفحه سازها رفته و به صورت شرطی برای آن طرح دلخواه طراحی کنید، به طوری که اگر کاربر وارد صفحه این پست تایپ شد ، این طرح خاص را مشاهده کند.

اگر می خواهید این پست تایپ سفارشی در فید سایت شما نیز لحاظ شود بایستی کدهای زیر را در Function قالب فعال خود اضافه کنید.

function myfeed_request($qv) {
if (isset($qv['feed']))
$qv['post_type'] = get_post_types();
return $qv;
}
add_filter('request', 'myfeed_request');

اگر می خواهید فید اختصاصی مثلا همین پست تایپ Movie را مشاهده کنید کافیست در انتهای آدرس آن عبارت Feed را اضافه کنید.

https://example.com/movies/feed/

برای اینکه این پست تایپ سفارشی را در موتور جستجوی سایت خود اضافه کنید کافیست از افزونه های جستجو مثل SearchWP  استفاده کنید. در تنظیمات این افزونه می توانید انتخاب کنید که پست تایپ سفارشی در نتایج جستجو باشد.

امیدوارم این آموزش به کار شما بیاید. موفق و پیروز باشید.

بهروز فیض

بهروز فیض هستم، موسس برانکس، یک سرویس طراحی سایت و طراحی اپلیکیشن. در این سایت علاوه بر دریافت خدمات طراحی ، می تونید در بخش بلاگ آموزش ها و مطالب گوناگون را مطالعه کنید. موفق و پیروز باشید.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا