آموزشمطالب برتروردپرس

چطور ورود با گوگل را به سایت خود اضافه کنیم؟

در این آموزش یک افزونه به شما معرفی می کنم که به کمک آن می توانید لاگین سایت وردپرسی خودتان را اورهال کنید و به کاربر اجازه دهید تا مثلا با اکانت گوگل خودش داخل سایت شما لاگین کند. این افزونه از خیلی از سایت ها از جمله فیس بوک و مایکروسافت پشتیبانی می کند. در این آموزش من فقط گوگل را آموزش می دهم.

ما در این آموزش از افزونه Nextend Social Login  استفاده می کنیم که نسخه رایگان و پولی دارد. در نسخه رایگان گوگل پشتیبانی می شود ولی اگر لاگین از سمت سایت های بیشتری را می خواهید داشته باشید نیاز است که نسخه پولی آن را تهیه کنید.

بعد از فعال سازی همانند تصویر زیر وارد تنظیمات آن ، که آخرین منوی در تنظیمات وردپرس می شود ، شوید.

روی منوی getting started اگر در کنار گوگل کلیک کنید وارد تنظیمات مربوط به اضافه کردن لاگین گوگل می شویم.

برای شروع بایستی وارد Google Developers Console شوید. یک پروژه جدید ایجاد کنید.

در صفحه ای که باز می شود یک نام برای پروژه خود انتخاب کنید و روی Create کلیک کنید.

در صفحه ای که برای تنظیمات اپ / پروژه شما ایجاد می شود وارد منوی OAuth consent screen شوید. در این بخش بایستی دوباره برروی Create کلیک کنید تا یک پروژه لاگین در سایت خارجی ایجاد کنیم.

در صفحه ای که باز می شود ، یک نام برای اپ / پروژه خود ایجاد کنید، یک ایمیل برای کسانی که دچار مشکل شدند و نیاز به پشتیبانی دارند نیز بایستی وارد کنید. این اطلاعات فقط برای پر کردن هستند و در بحث لاگینی که ما می خواهیم استفاده کنیم استفاده ندارند.

در ادامه و پایین همین صفحه بایستی اطلاعات دومین سایت، صفحه قوانین و … را مشخص کنید

حالا روی save and continue کلیک کنید. در مرحله scope یا محدوده پروژه ، باز هم روی save and continue کلیک کنید.

بعد از این کار مجدد به صفحه API and Services منتقل می شوید. در این صفحه بایستی وارد بخش Credentials شوید و روی دکمه ایجاد Credentials جدید کلیک کنید.

در صفحه ای که باز می شود نوع Credentials را باید مشخص کنید که ما web application نیاز داریم.

در صفحه جدید بایستی گزینه اضافه کردن url را بزنید. یک url همانند زیر بایستی اضافه کنید. توجه کنید که به جای example.com ، دامنه خودتان را وارد کنید.

http://example.com/wp-login.php?loginSocial=google

در تصویر زیر نمونه وارد شده را مشاهده میکنید. وقتی این کار را کردید روی Create کلیک کنید.

با این کار بالاخره کار ما با گوگل فعلا! تمام می شود، گوگل در این بخش به شما یک کلید و یک سیکرت می دهد که بایستی در افزونه وردپرسی کپی کنید.

بعد از اینکه اطلاعات را کپی کردید و روی save changes کلیک کردید، از شما می خواهد که اطلاعات را وریفای کنید.

بعد از تایید وریفای، حالا بایستی روی Enable هم کلیک کنید تا این افزونه با تنظیمات گوگل و عبارت کلید و سیکرت شروع به فعالیت کند.

حالا به گوگل برگردید . وارد صفحه api and services شوید. در این بخش وارد OAuth consent screen شوید. اپ خود را باید اینجا منتشر کنید تا از حالت تست خارج شود.

حالا اگر وارد صفحه لاگین وردپرس خود شوید لاگین گوگل را خواهید دید.

موفق و پیروز باشید.

بهروز فیض

بهروز فیض هستم، موسس برانکس، یک سرویس طراحی سایت و طراحی اپلیکیشن. در این سایت علاوه بر دریافت خدمات طراحی ، می تونید در بخش بلاگ آموزش ها و مطالب گوناگون را مطالعه کنید. موفق و پیروز باشید.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا