آموزشوردپرس

چطور هشدار ذخیره شدن کوکی در وردپرس ایجاد کنیم؟

اگر سایت وردپرسی دارید این موضوع را بایستی بدانید که سایت شما یک سری کوکی به صورت پیش فرض روی سیستم بازدید کننده سایتتان ذخیره می کند.

یک سایت ساده وردپرسی که هیچ افزونه ای ندارد، اطلاعات کاربری بازدید کنندگان را به صورت کوکی ذخیره می کند، همچنین اگر کسی کامنتی بگذارد اطلاعات کاربری وارد شده در هنگام کامنت گذاشتن را ذخیره می کند. حالا اگر شما ووکامرس داشته باشید که مقدار اطلاعات بیشتر نیز می شود.

برای اینکه با قوانین و استانداردهای مختلف در فضای مجازی ، تطابق داشته باشید، بهتر است که به کاربران خود هشدار ذخیره شدن کوکی را بدهید. ساده ترین روش برای این منظور استفاده از افزونه  Cookie Notice & Compliance for GDPR / CCPA است.

بعد از فعال شدن این افزونه کافیست وارد تنظیمات آن همانند تصویر زیر شوید و چند سطر هشدار به دلخواه درباره اطلاعاتی که به صورت کوکی ذخیره می کنید را به کاربر بدهید. مثلا ” ما از کوکی ها برای بهتر کردن تجربه کاربری شما در سایت خودمان استفاده می کنیم، با نمایش این هشدار می خواهیم مطمئن شویم که شما مشکلی با این موضوع ندارید”

موفق باشید.

بهروز فیض

بهروز فیض هستم، موسس برانکس، یک سرویس طراحی سایت و طراحی اپلیکیشن. در این سایت علاوه بر دریافت خدمات طراحی ، می تونید در بخش بلاگ آموزش ها و مطالب گوناگون را مطالعه کنید. موفق و پیروز باشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا