آموزشمطالب برتروردپرس

چطور نسخه PHP هاست را ارتقا بدهیم؟

وردپرس برای اجرا شدن، نیازمند یک حداقل نسخه ای برای php است. در کنار این موضوع ممکن است افزونه ای نصب کنید که نیازمند نسخه بالاتری از php باشد. به همین دلیل دانستن نحوه ارتقا نسخه php در هاست لازمه هر ادمین سایتی است.

پیش از شروع به ارتقا، لازم است که حتما از سایت وردپرسی خود بکاپ تهیه کنید. من قبلا در دو قسمت به صورت کامل بکاپ گیری از سایت وردپرسی را آموزش دادم:

آموزش ساده گرفتن بکاپ از سایت وردپرسی – قسمت اول

آموزش ساده بکاپ گیری از سایت وردپرسی – قسمت دوم – استفاده از مولتی کلاود

حالا اگر هاست شما سی پنل است، بایستی وارد کنترل پنل سایت خود شوید. سپس وارد بخش MultiPHP Manager در سکشن Software شوید.

در این بخش بایستی دامنه سایت خود را انتخاب کنید، سپس از قسمت PHP Version ، نسخه ای که دوست دارید را روی آن اعمال کنید.

در برخی هاست های سی پنل ممکن است در سکشن Software کمی کار ساده تر باشد. در برخی از ورژن های سی پنل ، بخش بالا تحت عنوان Select PHP Version در دسترس است.

در این مدل ، اگر وارد بخش Select PHP Version شوید، از بالای صفحه همانند تصویر زیر می توانید نسخه php و افزونه هایی که لازم دارید را کامل شخصی سازی و انتخاب کنید.

اگر هاست شما دایرکت ادمین است، کمی کار ساده تر است.

بعد از وارد شدن به پنل دایرکت ادمین، از منوی دسترسی سریع کناری دنبال Php version بگردید.

با کلیک روی آن می توانید نسخه دلخواه php را انتخاب کنید.

اگر هیچ کدام از موارد بالا برای شما در هاست فعال نبود، لازم است که با تیکت موضوع را به پشتیبانی هاست خود اعلام کنید. برخی از هاست ها با تغییر ورژن php توسط کاربر در پنل هاست، تغییری اعمال نمی کنند در این صورت هم بایستی تیکت زده و موضوع را با پشتیبانی هاست مطرح کنید.

موفق باشید.

بهروز فیض

بهروز فیض هستم، موسس برانکس، یک سرویس طراحی سایت و طراحی اپلیکیشن. در این سایت علاوه بر دریافت خدمات طراحی ، می تونید در بخش بلاگ آموزش ها و مطالب گوناگون را مطالعه کنید. موفق و پیروز باشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا