آموزشوردپرس

چطور مشکل جستجو ووکامرس را رفع کنیم؟

ممکن است این مشکل برای هر فروشگاهی پیش بیاید که جستجو محصولات کار نکند. این موضوع می تواند کار شما را کاملا مختل کند. جستجو در سایت فروشگاهی مهم ترین ابزار خریدار است. در این پست چند راهکار به شما آموزش می دهم که به کمک آنها می توانید این مشکل را رفع کنید.

اول از همه به هاستینگ خود تیکت بزنید که آیا تغییری در هاست و دسترسی ها ایجاد کرده است یا خیر؟ معمولا با تغییر ورژن های php توسط هاست یک سری مشکلات روی سایت ها پدیدار می شود که می توانید تیکت بزنید که اگر نسخه php را تغییر دادند برای شما به نسخه ای که مشکلی نبوده بازگردانند.

دومین راهکار این است که بغیر از ووکامرس الباقی پلاگین های وردپرس را غیر فعال کنید. بعد دونه دونه فعال کنید و بعد از فعال کردن هر کدام تست کنید که ببینید آیا خرابی جستجو ووکامرس شما به دلیل تداخل افزونه هاست یا نه؟! اگر همه را غیر فعال کردید و جستجو فعال شد یعنی مشکل از تداخل افزونه هاست.

راهکار بعدی این است که یک بار همه محصولات را با هم edit کنید و بدون اینکه تغییری در آنها ایجاد کنید روی update یا بروز رسانی کلیک کنید تا مجدد توسط دیتابیس ایندکس بشوند.

در کنار راهکار بالا ، اگر به تازگی ووکامرس را بروز کردید حتما برای شما اگاه سازی مربوط به بروز رسانی دیتابیس ووکامرس نمایش داده می شود. حتما دیتابیس را بروز کنید. این کار تمامی دیتای آن را مجدد ایندکس می کند و احتمالا مشکل شما را رفع خواهد کرد.

یک راهکار دیگر هم باقی مانده است و آن این است که تک تک محصولات را ادیت کنید و ببینید که آیا در کاتالوگ محصول و نتایج جستجو نمایش داده می شوند یا نه؟! ممکن است یک تیک ساده مشکل شما را رفع کند.

5 مورد بالا بسیار ساده بودند ولی می توانند یک سری مشکلات عجیب در سایت را رفع کنند.

موفق و پیروز باشید.

بهروز فیض

بهروز فیض هستم، موسس برانکس، یک سرویس طراحی سایت و طراحی اپلیکیشن. در این سایت علاوه بر دریافت خدمات طراحی ، می تونید در بخش بلاگ آموزش ها و مطالب گوناگون را مطالعه کنید. موفق و پیروز باشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا