آموزشوردپرس

چطور فوتر داشبورد ادمین را شخصی سازی کنیم؟

فوتر وردپرس می تواند برای کسانی که برای شرکت ها و افراد کار پشتیبانی و طراحی سایت انجام می دهند یک ابزارک ساده برای دسترسی راحتتر به دانشنامه، خبرنامه و خیلی از امکانات دیگری باشد که می توانید به کلاینت های خود ارائه دهید. در این پست به شما آموزش می دهم که چطور به طور ساده این بخش از وردپرس را شخصی سازی کنید.

متاسفانه یا خوشبختانه برای این که این کار را بدون افزونه انجام دهیم ، نیاز به ویرایش فایل Function قالب داریم. پس اگر با این شیوه و دست بردن در فایل های وردپرس آشنایی ندارید این کار را بدین شکل انجام ندهید و به سراغ راه دیگری بروید که در انتهای این پست معرفی کردم.

وارد فایل منیجر هاست خود شوید. به دنبال فایل Function قالب خود بگردید. بعد از پیدا کردن آن را در حالت ویرایشگر HTML باز کنید.

کدهای زیر را بعد از شخصی سازی بابت لینک و عبارات در هر جایی از این فایل که باز کردید ، مثلا در انتهای آن جاسازی کنید.

add_filter(
  'admin_footer_text',
  function ( $footer_text ) {
    // Edit the line below to customize the footer text.
    $footer_text = 'Powered by <a href="https://www.wordpress.org" target="_blank" rel="noopener">WordPress</a> | حتما به ما سر بزنید: <a href="https://branex.ir" target="_blank" rel="noopener">Branex</a>';
     
    return $footer_text;
  }
);

بعد از ذخیره کردن، عبارت هایی که گفتیم در فوتر داشبورد وردپرس برای تمامی کاربران نمایش داده می شود و مثلا اگر نیازی به خدمات برانکس داشته باشند می توانند روی لینک کلیک کنند و وارد وبسایت ما بشوند.

اگر با کد نویسی میانه خوبی ندارید می توانید از افزونه WPCode استفاده کنید. این افزونه در نسخه پولی امکان اضافه کردن کلی کد بدون دستکاری قالب را به شما می دهد.

بهروز فیض

بهروز فیض هستم، موسس برانکس، یک سرویس طراحی سایت و طراحی اپلیکیشن. در این سایت علاوه بر دریافت خدمات طراحی ، می تونید در بخش بلاگ آموزش ها و مطالب گوناگون را مطالعه کنید. موفق و پیروز باشید.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا