آموزشمطالب برتروردپرس

چطور سرعت سایت خودتان را بررسی کنید

برای اینکه سرعت لود سایت خود را آنالیز کنید که چه مواردی در لود اولیه سایت شما تاثیر می گذارند بایستی از ابزارهای مناسب این موضوع کمک بگیرید. در این پست که در سطح مبتندی است دو ابزار معرفی می کنم که یکی داخلی و یکی خارجی است.

اولین سرویس جی تی متریکس است. جی تی متریکس یک ابزار تحلیلی رایگان و بسیار حرفه ای است که به افراد این امکان را می دهد تا بتوانند عملکرد وب سایت خود را از نظر سرعت مورد بررسی قرار دهند. با استفاده از وب سایت Gtmetrix این امکان را دارید که نکات قوت و ضعف وب سایت خود را در بخش های مختلف مشاهده و مورد بررسی قرار دهید.  به کمک راهنمایی هایی که بعد از تحلیل وب سایتتان توسط این ابزار آنلاین ارائه می شود نیز می توانید به راحتی مشکلات مربوطه را حل کرده و عملکرد سایت را بهینه کنید. از طریق لینک زیر می توانید وارد آن شوید.

www.gtmetrix.com

دومین سرویسی که به شما معرفی می کنم داخلی است. واکاو سرعت فراخانی و وضعیت سرویس دهی سایت را در تمام روز می­سنجد و به سایت­ها کمک می­کند با استفاده از سرورهای داخل و خارج از کشور، سرویس دهنده­های مختلف و شبکه موبایل، سرعت لود شدن، پایداری و … سایت خود را اندازه­گیری کنید.

از نظر بررسی­های واکاو، اگر فاکتور‌هایی مانند ذخیره و بازیابی اطلاعات را در‌هارد دیسک‌ها یا سایر ابزارهای ذخیره سازی در نظر بگیریم، زمان پاسخ­دهی نرم افزار بصورت لگاریتمی تا سرحد از کار افتادن سرویس بیشتر و بیشتر شود. اگر زمان 200 میلی ثانیه را زمانی فرضی به عنوان مقیاس بگیریم، برای پاسخ گویی به تعداد بیشتر کاربر در همین زمان چندین راهکار و بررسی­هایی وجود دارد. برای استفاده از واکاو بایستی از لینک زیر کمک بگیرید.

www.wakav.ir

البته این سایت ممکن است نتایج بسیار متفاوتی به شما نمایش دهند. این موضوع به این بستگی دارد که سایت شما داخل کشور است یا خارج از کشور ! برای اینکه در هر دو به سرعت و نمره ای مشابه برسید بهتر است که از cdn استفاده کنید. یک اموزش قبلا برای استفاده از CDN منتشر کرده بودم.

آموزش استفاده از CDN ایران سرور

موفق باشید.

بهروز فیض

بهروز فیض هستم، موسس برانکس، یک سرویس طراحی سایت و طراحی اپلیکیشن. در این سایت علاوه بر دریافت خدمات طراحی ، می تونید در بخش بلاگ آموزش ها و مطالب گوناگون را مطالعه کنید. موفق و پیروز باشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا