آموزشوردپرس

چطور سرعت داشبورد وردپرس را افزایش دهیم؟

امروز یک آموزش خیلی جالب دارم، افزایش سرعت داشبورد وردپرس ! ، نمی دونم تا حالا به این موضوع برخورد کردین یا نه ولی گاهی اوقات واقعا داشبورد های وردپرسی بسیار کند می شوند، تنها دلیل آن هم مشکلات فنی و نرم افزاری است. اگر می خواین بدونین که چطور سرعت لود شدن داشبورد وردپرس را ارتقا دهید با من همراه باشید.

داشبورد وردپرس با زبان PHP نوشته شده است و همواره در حال بروز رسانی است. این بروز رسانی های وردپرس به چند دسته تقسیم می شوند، حذف کدهای زائد، اضافه کردن امکانات جدید و رفع خطاهای امنیتی . در نسخه های مختلف همانند سایر نرم افزارها، حداقل سیستم مورد نیاز برای اجرای آنها افزایش می یابد.

در مقابل بحث بالا، هاست های اشتراکی را داریم که همیشه حداقل سیستم مورد نیاز وردپرس را برای شما تامین می کنند، حتی اگر هاست خوبی تهیه کرده باشید ممکن است به صورت پیش فرض این هاست ، امکانات حداقلی را در اختیار وردپرس شما بگذارند از این رو داشبورد شما کند می شود.

از صحبت های بالا به این نتیجه می رسیم که رفع مشکل کندی سرعت داشبورد وردپرس به دو چیز کلی بستگی دارد. اول از همه سخت افزاری که در هاست در اختیار شماست ، دوم تنظیمات نرم افزاری هاستینگ شما که به وردپرس اجازه استفاده از چه مقدار از این سخت افزار داده شده است.

من در این پست ، بحث نرم افزاری را توضیح می دهم، از آنجایی که احتمالا مشکلات مربوط به هاست را خوب بلد هستید میرویم سراغ تنظیمات PHP برای داشتن یک تجربه عالی از کار با وردپرس.

در سی پنل یا هر کنترل پنل دیگری که از وردپرس پشتیبانی می کند معمولات بخشی مربوط به تنظیمات PHP وجود دارد. در مثال ما سی پنل است و نام این بخش MultiPHP Manager است. ممکن است در کنترل پنل شما PHP Manager خالی باشد. با کلیک برروی آن وارد تنظیمات PHP میشوید.

در این بخش ابتدا بایستی از بالای صفحه یا هرجایی که منوی مشابه تصویر زیر را مشاهده می کنید نسخه پیش فرض PHP را برای وردپرس خود انتخاب کنید. وردپرس از نسخه 6 به بعد ، نیاز به فعال سازی نسخه 7.4 به بالا را دارد. روی بالاترین نسخه که 8 باشد این تنظیمات را نگذارید چون هنوز خیلی از افزونه ها از php های جدید پشتیبانی نمی کنند و به همین دلیل ممکن است سایت شما را از کار بندازند.

در سی پنل برای تنظیم جزئیات بیشتر باید روی دومین خود کلیک کنید. در تصویر بالا لیستی از دومین ها و سایت هایی که دارید را مشاهده می کنید برروی نام سایت وردپرسی خود کلیک کنید. در این بخش بایستی مموری لیمیت را برروی مقدار 512 مگابایت تنظیم کنید. وردپرس برای اجرای بهینه به PHP Memory Limit 512 mb نیاز دارد البته حداقل آن 256 است که در اکثر هاست ها همین مقدار انتخاب شده است.

همچنین می توانید در فایل wp-config یک خط کد زیر را اضافه کنید :

define( 'WP_MEMORY_LIMIT', '512M' );

با این دو قدم ساده اکثر مشکلات مربوط به سرعت شما رفع می شود. اگر با این کار مشکل سرعت داشبورد شما رفع نشد، هاستی بهتر تهیه کنید.

بهروز فیض

بهروز فیض هستم، موسس برانکس، یک سرویس طراحی سایت و طراحی اپلیکیشن. در این سایت علاوه بر دریافت خدمات طراحی ، می تونید در بخش بلاگ آموزش ها و مطالب گوناگون را مطالعه کنید. موفق و پیروز باشید.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا