آموزشوردپرس

چطور سایت وردپرسی را دسترس پذیرتر کنیم؟

اینکه سایت شما برای افرادی که به هردلیلی دارای معلولیت هستند دسترس پذیر تر باشد امتیاز مهمی است که در سئو سایت شما نیز تاثیر گذار است.

تم ها و قالب های وردپرسی زیادی هستند که امکانات مربوط به دسترسی پذیری را پشتیبانی می کنند. در این پست چند نکته ساده را به شما آموزش خواهم داد که با فعال کردن آنها روی سایت خود می توانید خوانایی و کارایی سایت خود را بیشتر کنید.

بهترین افزونه برای شروع  WP Accessibility است. این افزونه یک نوار ابزار به سایت شما اضافه می کند که به کمک آن کاربر می تواند رنگ بندی و سایز فونت ها در صفحات را شخصی سازی کند.

بعد از نصب و فعال سازی این افزونه بایستی وارد تنظیمات آن شوید و تیک های مربوط به دسترسی سایز فونت، کنتراست تصویر و خاکستری کردن صفحه را فعال کنید.

وقتی افزونه را فعال کنید ، نوار ابزار آن در جای جای سایت دنبال کاربر است تا بهترین حالت مطالعه را برای وی به ارمغان بیاورد.

سعی کنید با منوها و تنظیمات این افزونه کارهای مختلف را تست کنید. رنگ بندی سایت خود را خوانا انتخاب کنید، امکان ایجاد حالت دارک مود را به سایت خود اضافه کنید. با همه این کارها نه تنها نمره سئو شما در بخش دسترسی پذیری بهبود پیدا می کند بلکه واقعا افرادی که وب گردی برایشان دشوار است ، سایت شما را خوشایند و باب سلیقه شان خواهند یافت.

موفق باشید.

بهروز فیض

بهروز فیض هستم، موسس برانکس، یک سرویس طراحی سایت و طراحی اپلیکیشن. در این سایت علاوه بر دریافت خدمات طراحی ، می تونید در بخش بلاگ آموزش ها و مطالب گوناگون را مطالعه کنید. موفق و پیروز باشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا