آموزشکسب و کارمطالب برتر

چطور سئو SEO بهتری برای نسخه موبایل داشته باشیم؟

در دورانی هستیم که ترافیک ورودی سایت ها بیشتر از سمت موبایل است، خصوصا در ایران که کشوری در حال توسعه است ( به سمت عقب ) و در چنین وضعیتی اکثر مردم گوشی همراه دارند و ترافیک بیشتر سایت های اینترنتی از سمت نسخه موبایل است. در چنین شرایطی بایستی شما برای نسخه موبایل ، سئو کاری ویژه ای باید انجام دهید. در راستای همین موضوع چند نکته را در ادامه مطرح می کنم که می تواند به سئوی بهتر نسخه موبایل وبسایت شما کمک کند.

  • خوانا بودن در نسخه موبایل

این که محتوای شما خوانا باشد و اندازه مناسبی داشته باشد بسیار مهم است. سعی کنید اندازه فونت و فاصله خطوط از هم را به نحوی تنظیم کنید که با چشم براحتی بتوان کلمات را خواند، مهم ترین ایراد سئویی که گوگل از سایت ها در نسخه موبایل میگیرد خوانا نبودن و ریز بودن بیش از حد کلمات است.

  • رعایت نکردن فاصله با لبه های نمایشگر گوشی

همه گوشی ها این روزها رزولیشن فول اچ دی را پشتیبانی می کنند ، سعی کنید برای حالت موبایل فاصله 20 درصدی از لبه ها را رعایت کنید. این نکته نیز در خوانا بودن و تاچ نکردن اشتباه روی نسخه موبایل تاثیر می گذارد و می تواند وضعیت سئو SEO سایت شما را بهبود بخشد.

  • عدم استفاده از پاپ های بزرگ روی نسخه موبایل سایت

سعی کنید در سایت خود اگر پاپ آپی می خواهید استفاده کنید ، آن را مختص نسخه دسکتاپ کنید. در موبایل با توجه به اینکه سایزهای نمایشگر بسیار تنوع دارد ممکن است باعث دردسر کاربر شود چرا که اگر کاربر آشنا نباشد و بخواهد از حالت پاپ آپ خارج شود احتمالا دکمه Back گوشی را می زند که باعث می شود از سایت شما خارج شود. همین موضوع درباره تبلیغات تمام صفحه نیز صدق می کند، اگر تبلیغات بنری روی سایت دارید که در حالت پاپ اپ ظاهر می شوند ، سعی کنید روی نسخه موبایل آنها را مسدود کنید.

  • استفاده از ابزارک جستجوی تمام صفحه

سعی کنید به جای باکس جستجو ، حالتی تمام صفحه برای جستجو درون سایت خود ایجاد کنید. بدین شکل که کاربر اگر روی آیکن جستجو تاچ کرد، حالتی تمام صفحه باز شود و در آنجا بتواند کلمه دلخواه خود را راحت در باکس مربوطه تایپ کند. در خیلی از سایت ها مشاهده می کنیم که باکس جستجو بسیار کوچک طراحی شده است و در نسخه موبایل کلا باکس جستجو بلااستفاده است.

چند نکته بالا، نکات ساده برای بهبود SEO نسخه موبایل بودند که با رعایت کردن آنها می توانید نه تنها نظر گوگل بلکه نظر کاربران خود را نیز جلب کنید.

موفق باشید.

بهروز فیض

بهروز فیض هستم، موسس برانکس، یک سرویس طراحی سایت و طراحی اپلیکیشن. در این سایت علاوه بر دریافت خدمات طراحی ، می تونید در بخش بلاگ آموزش ها و مطالب گوناگون را مطالعه کنید. موفق و پیروز باشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا