آموزشوردپرس

چطور روی نظرات سایت مدیریت داشته باشیم؟

نظرات وبسایت ، محلی برای تبادل و بحث روی موضوع پست های شماست. این نظرات گاهی اوقات محتوای اسپم یا مضر دارد که می توانید با چند قدم ساده آنها را مدیریت کنید.

اولین گام در مدیریت نظرات در سایت های وردپرسی، بررسی کامنت ها قبل از انتشار است. برای این کار در قسمت تنظیمات ، بایستی وارد گفتگو شوید و تیک مربوط به تایید کامنت ها قبل از انتشار را مانند تصویر زیر فعال کنید.

آیا کامنت روی سئو سایت تاثیر می گذارد؟

کامنت های مرتبط با موضوع پست شما ، روی سئوی سایت شما تاثیر مثبت می گذارد، ولی کامنت های اسپم ظاهر سایت شما را بد جلوه می دهد. وقتی یک پست کلی کامنت میگیرد نشان از ترافیک بالای سایت است چرا که شاید از هر 20 نفر یک نفر کامنت بگذارد.

اقدام دیگری که می توانید در کامنت گذاری بکنید نصب و فعال کردن افزونه ضد اسپم Akismet است ، البته این افزونه با زبان فارسی به نظر من خیلی ارتباط خوبی ندارد. بهتر است به جای همه این ها قابلیت کپچا را برای کامنت های خود فعال کنید.

برای فعال کردن کپچا روی کامنت ها در وردپرس ، بایستی افزونه Advanced Google reCAPTCHA را نصب و فعال کنید. بعد از اتصال دادن سایت خود با کپچای گوگل می توانید ادامه این آموزش را انجام دهید. برای آموزش اتصال سایت خود به کپچای گوگل می توانید به پست های قبلی ما مراجعه کنید:

کپچا و ریکپچا برای سایت خود داشته باشید

چطور کپچا کلود فلر را به وبسایت وردپرسی اضافه کنیم؟

اضافه کردن کپچا ( ریکپچا ) در لاگین وردپرس و ووکامرس به کمک Wordfence

آموزش اضافه کردن ریکپچا به لاگین وردپرس

حالا که سایت خودتان را به کپچا متصل کردید و کلید سایت و کلید امنیتی را در اختیار دارید ، وارد تنظیمات افزونه Advanced Google reCAPTCHA شوید ، ابتدا کلید ها را در محل مربوط قرار دهید . در نهایت تیک مربوط به فعال سازی این افزونه برای کامنت ها را بزنید .

اگر بعد از این کارها ، وارد یکی از پست های خود شوید و بخواهید کامنت یا نظر درج کنید ، خواهید دید که کپچا برای پست شما فعال شده است.

آخرین نکته این است که ریکپچا یا کپچا فقط برای کاربرانی که وارد سایت شدند نمایش داده می شود، به همین دلیل بایستی ثبت نام سایت برای درج کامنت اجباری باشد.

موفق باشید.

بهروز فیض

بهروز فیض هستم، موسس برانکس، یک سرویس طراحی سایت و طراحی اپلیکیشن. در این سایت علاوه بر دریافت خدمات طراحی ، می تونید در بخش بلاگ آموزش ها و مطالب گوناگون را مطالعه کنید. موفق و پیروز باشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا