آموزشمطالب برتروردپرس

چطور در وردپرس مدیریت فضای ذخیره سازی انجام دهیم؟

وردپرس می تواند به مرور به موجودی بسیار حجیم تبدیل شود. معمولا این بلا بر سر هر کسی می آید ولی اگر کمی حرفه ای عمل کنید می توانید در حجم سایت خود صرفه جویی کنید. در این پست چند راهکار ساده به شما معرفی می کنم.

مهم ترین بخش تصاویر سایت هستند. تصاویر بیشترین حجم یک سایت را تشکیل می دهند. قبل از آپلود عکس روی سایت حتما به کمک فوتوشاپ یا سایر ابزارهای رایگان موجود حجم تصاویر را کاهش دهید.

در بخش تصاویر خود وردپرس از هر تصویر برای سایزهای مختلف یک کپی ایجاد می کند. می توانید به کمک افزونه  Stop Generating Unnecessary Thumbnails جلوی این موضوع را بگیرید. بعد از نصب و فعال سازی این افزونه، وردپرس از سایز اصلی تصویر برای همه بخش ها استفاده می کند.

سعی کنید هیچ وقت ویدئو روی سایت وردپرسی خود آپلود نکنید، یک ویدئوی ساده می تواند به اندازه پست های متنی و تصویری یک سال شما حجم هاست تان را پر کند.

در کتابخانه چند رسانه ای داشبورد وردپرس خود بگردید و تصاویری که استفاده نمی کنید را پاک کنید. این موضوع می تواند خیلی به کاهش حجم سایتتان کمک کند.

پلاگین ها و تم هایی که استفاده نمی کنید را پاک کنید. سعی کنید بغیر از وردپرس ، فقط از یک افزونه امنیتی استفاده کنید، سعی کنید همه چیز را طبیعی استفاده کنید، بیخودی به کمک افزونه های مختلف دست در داشبورد وردپرس نبرید.

پیش نویس های برگه ها و پست ها را پاک کنید. شاید توجه نکرده باشید و بعد از چند سال بخش پیش نویس یا زباله دان پست ها و برگه های وردپرس شما پر شده باشد.

با رعایت نکات فوق می توانید هرچند کم ولی کارآمد ، فضای خالی روی هاست خود بدست بیاورید. حتما از پست های زیر استفاده کنید که در آنها یک سری راهکار مناسب برای ذخیره سازی رسانه آموزش دادم:

چطور در هزینه های هاستینگ صرفه جویی کنیم؟

معرفی فضای کلود ذخیره سازی رایگان ابر آروان

بهروز فیض

بهروز فیض هستم، موسس برانکس، یک سرویس طراحی سایت و طراحی اپلیکیشن. در این سایت علاوه بر دریافت خدمات طراحی ، می تونید در بخش بلاگ آموزش ها و مطالب گوناگون را مطالعه کنید. موفق و پیروز باشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا