آموزشمطالب برتروردپرس

چطور در وردپرس جدول درست کنیم؟

این آموزش برای مبتدی هاست.

وردپرس در روزهای اولیه یک ویرایشگر متن بسیار ساده داشت. هیچ چیزی جز متن و حالات مختلف نمایش یک متن مثل Bold نداشت. کم کم و به مرور امکانات مختلفی به آن اضافه شد تا اینکه الان در سال 2023 ویرایشگر وردپرس چنان پیشرفت کرده است که طراحی بلوک محور دارد و هر چیزی و هر کاری با آن امکان پذیر شده است.

جدول ایجاد کردن در وردپرس هم مسیری مشابه را طی کرده است. این روزها می توانید بلاک جدید table را در ویرایشگر وردپرس اضافه کنید ، کافیست نام table را در جستجوگر بلاک ها وارد کنید.

بعد از اینکه جدول را وارد کردید ، در اولین بخش بایستی ابعاد جدول را مشخص کنید.

جداول وردپرس به صورت پیش فرض هدر ندارند. برای این منظور وقتی جدول را انتخاب کردید، در تنظیمات بلوک مربوط به جدول می توانید تیک مربوط به هدر را بزنید. حتی بخش جدا گانه برای فوتر نیز می توانید اضافه کنید.

تنظیمات مربوط به جدول دارای بخشی جهت رنگ آمیزی جدول است. در این بخش می توانید سطرهای مختلف را به دلخواه رنگ بزنید.

برای اضافه کردن سطر و ستون جدید ، چیزی شبیه به مایکروسافت آفیس در اختیاردارید که با کلیک برروی آن در جهات مختلف می توانید سطر و ستون اضافه کنید. ( تصویر زیر )

من که سالهاست با وردپرس کار کردم، نمی دونستم انقدر بابت جداول امکانات جدیدی در وردپرس وجود دارد.

امیدوارم به کارتان بیاید

موفق باشید.

بهروز فیض

بهروز فیض هستم، موسس برانکس، یک سرویس طراحی سایت و طراحی اپلیکیشن. در این سایت علاوه بر دریافت خدمات طراحی ، می تونید در بخش بلاگ آموزش ها و مطالب گوناگون را مطالعه کنید. موفق و پیروز باشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا