آموزشوردپرس

چطور به کاربران سایت وردپرسی اجازه دهیم دوستانشان را به عضویت دعوت کنند؟

یکی از روش هایی که برای افزایش بازدید سایت مناسب است، امکان قرار دادن لینک دعوت از دوستان است. همانند گروه ها در فیس بوک، اگر در سایت خود این امکان دعوت از دوستان را قرار دهید احتمالا خوانندگان واقعی را به سایت خود دعوت خواهید کرد. حالا اگر می خواهید بدانید که چطور در وردپرس این کار را انجام می دهیم در ادامه با من همراه باشید.

برای این منظور شما احتمالا بتوانید از گرویتی فرم کمک بگیرید، ولی در این آموزش من wp forms را انتخاب کردم. نسخه رایگان WPForms Lite این کار را براحتی انجام می دهد و نیازی به نسخه پریمیوم آن نیست.

بعد از اینکه این افزونه را نصب و فعال کردید ، یک فرم جدید با آن بسازید. داخل فرم فیلد ایمیل قرار دهید و یک دکمه ثبت در داخل فرم بندازید. روی دکمه ثبت کلیک کنید و نام آن را ارسال دعوتنامه وارد کنید.

حالا به بخش Notification بروید، در این بخش بایستی ایمیلی که بعد از ثبت دعوتنامه ارسال می شود را ستاپ کنیم. سعی کنید متنی قرار دهید که هم نام فرستنده در آن باشد، هم اینکه به جای اینکه آن را دعوت به سایت بکنید و لینک به صفحه ثبت نام بگذارید، لینک به صفحه اصلی بگذارید.

حالا که این بخش را تکمیل کردید، به سراغ بخش Confirmations می رویم. در این بخش باید پیام بعد از تکمیل به کاربری که دعوتنامه را ارسال کرده نمایش دهیم. کافیست جمله ای با مضمون ” متشکریم که دوست خودتان را به سایت ما دعوت کردید ” در این بخش وارد کنیم و برروی Save کلیک کنیم.

کد کوتاه این فرم را هر جایی از سایت که دوست دارید قرار دهید. نکته مهم این است که باید در چشم باشد. مثلا می توانید بخش هدر سایت یا اولین سکشن بعد از هدر سایت را برای این کار در نظر بگیرید.

موفق و پیروز باشید.

بهروز فیض

بهروز فیض هستم، موسس برانکس، یک سرویس طراحی سایت و طراحی اپلیکیشن. در این سایت علاوه بر دریافت خدمات طراحی ، می تونید در بخش بلاگ آموزش ها و مطالب گوناگون را مطالعه کنید. موفق و پیروز باشید.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا