آموزشمطالب برتروردپرس

چطور به قالب و سایت وردپرسی کد های خودمان را اضافه کنیم؟

احتمالا اگر با کد نویسی آشنایی نداشته باشید همیشه از این موضوع که بخواهید کدهای خودتان را که مثلا از فلان سایت بدست اورده اید را وارد سایت خود کنید ترس داشته اید، حق هم دارید ، خیلی از این کدها می تواند سایت شما را خراب کند. خب چطور بدون دستکاری فایل های قالب و سایت ، کد های دلخواه خودمان را وارد سایت وردپرسی بکنیم؟ در ادامه این پست با من همراه باشید تا این موضوع را به شما کامل آموزش بدهم.

در همه آموزش های خود من هم همیشه حرف از دستکاری کردن فایل function قالب است و … ، ولی می توانید بدون دستکاری فایل های قالب و وردپرس ، کدهای دلخواه را به سایت خود اضافه کنید. چاره کار استفاده از یک افزونه معروف است که توسط بیش از 1 میلیون نفر استفاده می شود.

افزونه WPCode که توسط بیش از 1 میلیون نفر استفاده می شود را می توانید از سایت هایی همانند ژاکت و راستچین ، نسخه فارسی سازی شده اش را دانلود کنید.

از این افزونه می توانید برای قرار دادن کد های تبلیغات گوگل، کدهای آنالیتیک ، کدهای تبلیغات فیس بوک و سایر سرویس دهنده های مشابه داخلی مثل یکتانت نیز استفاده کنید.

علاوه بر موارد بالا می توانید کدهای دلخواه خودتان را نیز به سایت خود اضافه کنید. برای این کار می توانید وارد تنظیمات افزونه شوید ، همانند تصویر زیر ، برروی add new کلیک کنید.

در پنجره جدیدی که باز می شود بایستی نوع Snippets را انتخاب کنید. شما گزینه ای که در تصویر مشخص شده را که add your custom code نام دارد انتخاب کنید.

حالا با توجه به اینکه کد شما چه مدل کدی است بایستی نوع را انتخاب کنید. اکثر آموزش ها ، شامل کدهای php می شوند. مثلا در تصویر زیر ما یک کد برای مخفی کردن عدد ورژن وردپرس را به سایت اضافه می کنیم، نوع کد php است.

در زیر باکس مربوط به کد دو بخش مهم وجود دارد. این که این کد به صورت خودکار در قالب شما درج شود یا اینکه به کمک کد کوتاه توسط خود شما در هرجایی که دوست داشتید اضافه شود.

بهتر است که برای کدهای آموزشی از ارسال خودکار استفاده کنید. بعد از اینکه دیدید روی سایت تغییر درست اعمال شده، تغییرات را نگهداری کنید در غیر این صورت تغییرات را پاک کنید.

این افزونه برای این خیلی خوب است که بدون نیاز به دست کاری فایل های وردپرس به شما امکان ویرایش را می دهد همچنین اگر وردپرس و فایل های قالب را بروز کنید نیازی نیست نگران از بین رفتن تغییرات خود باشید.

موفق و پیروز باشید.

بهروز فیض

بهروز فیض هستم، موسس برانکس، یک سرویس طراحی سایت و طراحی اپلیکیشن. در این سایت علاوه بر دریافت خدمات طراحی ، می تونید در بخش بلاگ آموزش ها و مطالب گوناگون را مطالعه کنید. موفق و پیروز باشید.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا