آموزشمطالب برتروردپرس

چطور به طور صحیح در وردپرس تصویر بارگزاری کنیم؟

همه ما بلاگرها برای تسریع در کارمان یک سری وظایف را پشت گوش می اندازیم. یکی از این وظایف پر کردن فیلدهای ضروری در هنگام بارگزاری یا آپلود تصویر در وردپرس است.

در گوتنبرگ یا ادیتور جدید وردپرس ، وقتی می خواهید یک تصویر اضافه کنید بایستی بلاک image را فرابخوانید. بعد از انتخاب بلاک image بایستی روی دکمه media library یا upload بسته به اینکه تصویر شما کجاست کلیک کنید.

بعد از اینکه تصویر خودتان را بارگزاری ( آپلود ) یا انتخاب کردید ، بایستی فیلد هایی که در تصویر زیر مشخص است را برای آن تصویر پر کنیم!

اولین گزینه در تصویر بالا alt text یا عبارت جانشین است. این عبارت وقتی سایت شما به درستی لود نشود به جای عکس لود می شود. قسمت title یا عنوان به جای نام فایل شما درج می شود. خصوصا وقتی نامگذاری درستی روی فایل ها نیست این مورد کاربردی است. بخش caption و description توضیحات تکمیلی برای فایل ما می باشند که اگر آنها را با حوصله پر کنیم نمره SEO خوبی خواهیم گرفت!

اگر از ویرایشگر کلاسیک وردپرس هنوز استفاده می کنید، برای دسترسی به این قسمت کافیست روی عکسی که در متن خود جاساز کردید کلیک کنید و در میان ابزارکی که روی عکس ظاهر می شود، روی آیکن مداد کلیک کنید.

بعد از کلیک ، فیلدهای قبلی به این شکل ظاهر می شوند:

در حالت کلاسیک ما فقط عنوان جایگزین و توضیحات را داریم.

موفق باشید.

بهروز فیض

بهروز فیض هستم، موسس برانکس، یک سرویس طراحی سایت و طراحی اپلیکیشن. در این سایت علاوه بر دریافت خدمات طراحی ، می تونید در بخش بلاگ آموزش ها و مطالب گوناگون را مطالعه کنید. موفق و پیروز باشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا