آموزشوردپرس

چطور به صورت خودکار با مشاهده ارور 404 بیننده سایت به صفحه اصلی ریدایرکت شود؟

تیتر این پست بسیار طولانی شد! ولی بهتر از این نمی توان مشکل را مطرح کرد. چطور به صورت خودکار با مشاهده ارور 404 بیننده سایت به صفحه اصلی ریدایرکت شود؟ معنی آن این است که وقتی کاربر سایت شما را باز می کند ممکن است لینکی را مشاهده کند که دیگر در سایت وجود ندارد. در این صورت به وی ارور 404 نمایش داده می شود. قبلا به شما آموزش دادم که چطور از این صفحه بهتر استفاده کنید.

پست اول درباره مزایای صفحه ارور 404 برای کسب و کار است: صفحه 404 کسب و کارتان را جدی بگیرید

پست دوم درباره نحوه بهبود و ارتقا طراحی و دیزاین صفحه ارور 404 در وردپرس است: ویژگی های یک صفحه 404 خوب چیست؟

حالا شاید شما بخواهید که کلا بیخیال صفحه ارور 404 بشید! و کاری کنید که کاربر با مشاهده این صفحه خودکار به صفحه اصلی سایت شما ریدایرکت یا هدایت شود.

برای این کار بایستی یک فایل txt ایجاد کنید و کدهای زیر را درون آن کپی کنید:

<?php
header("HTTP/1.1 301 Moved Permanently");
header("Location: ".get_bloginfo('url'));
exit();
?>

اول اینکه حروف استفاده شده در کد بالا را حتما با حروف کوچک کپی کنید. دوم اینکه بعد از اینکه فایل txt را درست کردید پسوند آن را به .php تغییر دهید.

حالا این فایل را که 404.php نامگذاری کردید درون هاست خود در پوشه public_html قرار دهید. با این کار اگر کسی لینکی از سایت شما را مشاهده کند که درون آن چیزی نیست به صورت خودکار به صفحه اصلی هدایت می شود و ارور 404 را مشاهده نمی کند.

موفق باشید.

بهروز فیض

بهروز فیض هستم، موسس برانکس، یک سرویس طراحی سایت و طراحی اپلیکیشن. در این سایت علاوه بر دریافت خدمات طراحی ، می تونید در بخش بلاگ آموزش ها و مطالب گوناگون را مطالعه کنید. موفق و پیروز باشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا