خودمانیمطالب برتر

چطور از گوگل Passkey استفاده کنیم؟

همیشه رمزهای عبور دو جنبه دارند، یک جنبه شیطانی دارند که به شما می گویند اگر می خواهی یادت بمانم یک رمز ساده انتخاب کن، یک جنبه مثبت هم دارد که می گوید اگر امنیت می خواهی رمزی سخت انتخاب کن ولی ممکن است که فراموشش کنی!!

گوگل مدت ها بود که ورود دو مرحله ای به کمک اپ auth را رواج می داد، چند روز پیش گوگل از passkey رو نمایی کرد. امکانی که روی خیلی از اپ های بانکی و صرافی ها به صورت مستقل وجود دارد ، بدین شکل که به کمک اثر انگشت یا PIN گوشی ، شما می توانید وارد اپ های مختلف شوید.

برای اینکه passkey را برای خود فعال کنید لازم است که یک گوشی مدرن داشته باشید. با این کار احتمالا گوگل خودکار برای شما این امکان را فعال کرده است.

ابتدا وارد سایت  g.co/passkeys شوید. در این سایت گوشی هایی که می توانند این قابلیت را داشته باشند و مالکشون شما هستید لیست شده اند.

نکته مهم این است که وقتی دیوایسی به passkey شما متصل می شود اگر بخواهید آن را بفروش برسانید لازم است که از لیست خارجش کنید.

در همان صفحه ، تصویر بالا، منویی وجود دارد به نام manage devices که اگر روی آن کلیک کنید می توانید دیوایس مورد نظر را حذف کنید.

بهروز فیض

بهروز فیض هستم، موسس برانکس، یک سرویس طراحی سایت و طراحی اپلیکیشن. در این سایت علاوه بر دریافت خدمات طراحی ، می تونید در بخش بلاگ آموزش ها و مطالب گوناگون را مطالعه کنید. موفق و پیروز باشید.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا