آموزشمطالب برتروردپرس

چطور از گوگل ترند برای پیدا کردن کلمات مناسب در سئو SEO سایت استفاده کنیم؟

آیا تا به حال به این مسئله فکرکردید که چطور از گوگل ترند برای بهبود رتبه سایت خود استفاده کنید؟

خب اول ببینیم گوگل ترند چیست؟ Google Trends یک سرویس رایگان است که به شما نمایش می دهد هر کلمه در موتور جستجو گوگل چه وضعیتی دارد. مردم چقدر آن را در زمان های مختلف جستجو می کنند.

به کمک این ابزار می توانید وضعیت کلماتی که برای شما مهم هستند را در موتور جستجو مشاهده کنید و به کمک این ابزار کلمات مشابه پیدا کنید و در سئو سایت خود استفاده کنید.

برای شروع بایستی وارد سایت گوگل ترندز شوید. بعد از وارد شدن به Google Trends کافیست در موتور جستجوی آن کلمه اصلی که برای آن در تلاش هستید را وارد کنید.

مثلا کلمه پاریس Paris را وارد می کنیم و روی Explore کلیک می کنیم تا ببینیم برای این کلمه چه خبر است؟!

برای کلمه Paris اولین چیزی که گوگل نمایش می دهد یک نمودار روند است که میزان محبوبیت و جستجو را نمایش می دهد. از این نمودار ما متوجه می شویم که کلمه Paris یک کلمه ترند و در حال رشد است.

اگر کمی به سمت پایین اسکرول کنیم می توانیم کلمات و جلماتی که کاربران جستجو می کنند و به عبارت ما از لحاظ معنایی ربط دارند را مشاهده کنیم، مثلا برای کلمه ساحل Beach عبارات مشابه را در زیر مشاهده می کنید :

روی هر کدام که کلیک کنید می توانید نمودار آن را مشاهده کنید. حتی می توانید به کمک Compare که در تصویر زیر مشاهده می کنید کلمات مختلف را باهم مقایسه کنید:

بعد از مقایسه کردن می توانید در رنگ های مختلف وضعیت کلمه مورد نظر را در بازه زمانی مورد نظر مشاهده کنید، می توانید چند مقایسه هم زمان انجام دهید:

یک بخش دیگر نیز وجود دارد که محتواهای ترند شده در جستجو را به شما نمایش می دهد ، از این بخش می توانید استفاده خوبی بکنید. اگر موضوعی به کار شما مرتبط است سریعا درباره اش در سایت خود محتوا منتشر کنید.

همچنین اگر برند معروفی را می خواهید آنالیز کنید می توانید نامش را درون Explore جستجو کنید و با هم مقایسه شان کنید. مثلا در تصویر زیر KFC و مکدونالدز با هم مقایسه شده اند و مشخص است که مک دونالدز روند بهتری دارد :

خلاصه بگم براتون که گوگل ترندز ابزار رایگان و بسیار مفیدی است ، خیلی از ابزارهای سئو پولی که در اینترنت هستند همین امکانات را با دریافت هزینه به شما ارائه می دهند. گوگل به کمک سرچ کنسول، گوگل ترندز و آنالیتیک تمامی نیازهای یک سایت برای سنجش سئو سایت را برای شما ایجاد کرده است. از همین ابزارها استفاده کنید و کارتان را بهبود ببخشید.

موفق باشید.

بهروز فیض

بهروز فیض هستم، موسس برانکس، یک سرویس طراحی سایت و طراحی اپلیکیشن. در این سایت علاوه بر دریافت خدمات طراحی ، می تونید در بخش بلاگ آموزش ها و مطالب گوناگون را مطالعه کنید. موفق و پیروز باشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا