آموزشمطالب برتروردپرس

چطور از نسخه دسکتاپ وردپرس برای سایت با هاست شخصی استفاده کنم؟

همانطور که می دانید وردپرس در دو نسخه در دسترس است. نسخه اولیه آن در دامنه Wordpress.com ارائه می شود که قدیم کلا رایگان بود و یک پلتفرم بلاگ دهی ساده بود. بعدها با آمدن نسخه ای جدید مجموعه محصولات وردپرس تکمیل شد. محصول جدید امکان نصب وردپرس روی هاست شخصی را می داد و آن محصول که همه ما از آن استفاده می کنیم بود ، این محصول در دامنه Wordpress.org ارائه می شود.

وردپرس برای راحتی کار با محصول داخل دامنه دات کام خودش که یک منبع درآمد برایش شده یک نرم افزار ویندوزی معرفی کرده است. به کمک این نرم افزار می توانید سایت خودتان در وردپرس دات کام را مدیریت کنید. ولی از این نرم افزار برای سایت هایی که با وردپرس روی هاست شخصی درست شده اند نیز می توان استفاده کرد.

برای شروع بایستی یک اکانت در وردپرس دات کام برای خود درست کنید. سپس روی وردپرس خود افزونه Jetpack را نصب کنید.

بعد از فعال شدن جت پک ، برای فعال سازی بایستی با VPN روشن به سایت وردپرس دات کام بروید و اکانت جت پک خود را به وردپرس دات کام که قبلا در ان لاگین کردید متصل کنید.

بعد از اتمام اتصال ، جت پک از شما می پرسد که نسخه پولی را می خواهید یا از امکانات نسخه رایگان راضی هستید؟ خب ما باید نسخه رایگان را انتخاب کنیم.

حالا نوبت به نصب نسخه دسکتاپ نرم افزار وردپرس می رسد که بایستی از  WordPress Desktop App  آن را دانلود و نصب کنید.

بعد از نصب وقتی برای اولین بار اجرایش می کنید از شما مشخصات اکانت وردپرس دات کام را می خواهد، وقتی لاگین کنید می توانید ادرس سایت وردپرسی خود را مشاهده کنید. توجه کنید که من این تست را با هاست داخل ایران و VPN فعال انجام دادم.

این نرم افزار در حالت آفلاین کار نمی کند. در واقع شبیه ساز ، کل داشبورد وردپرس شماست که فقط در حالت آنلاین کار می کند.

بهروز فیض

بهروز فیض هستم، موسس برانکس، یک سرویس طراحی سایت و طراحی اپلیکیشن. در این سایت علاوه بر دریافت خدمات طراحی ، می تونید در بخش بلاگ آموزش ها و مطالب گوناگون را مطالعه کنید. موفق و پیروز باشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا