آموزشتولید محتوا

چطور از نزول ارزش محتوای سایت جلوگیری کنیم؟

گاهی یک پست خیلی موثر منتشر می کنید و کلی ترافیک فقط از کلماتی که در آن پست استفاده کردید وارد سایت شما می شود. حالا این ورود ترافیک می تواند به ترند های زمانه در اینترنت برگردد، مثلا با توجه به وضعیت اینترنت اگر احتمالا پستی درباره آموزش های v2ray داخل سایت خود قرار داده باشید ترافیک زیادی بابت ان دریافت کردید. مشکلی که اینجا پدیدار می شود این است که بعداز مدتی این ترندها به پایان می رسند یا اینکه محتوای آموزشی شما دچار کاهش ارزش محتوایی می شود بدین معنا که نسخه جدیدی از نرم افزاری که آموزش دادید منتشر شده، برای جلوگیری از نزول ارزش محتوای سایت می توانید یک سری اقدام مفید انجام دهید که در ادامه با هم بررسی می کنیم.

ساده ترین راه برای حفظ ارزش محتوای قدیمی ، بازنشر آن در قالب بروز رسانی است. مثلا شما یک سری آموزش برای فوتوشاپ 2020 منتشر می کنید، بعد از گذشت مثلا دو سال که فوتوشاپ 2022 منتشر شده ، بهتر است که با تصاویر فوتوشاپ 2022 ، پست خود را بروز رسانی کنید و آن را با تگهای جدید تری بازنشر کنید. حتی می توانید مجدد پست را باز نویسی کنید و در انتهای پست خود ، پست قدیمی را منشن کنید.

در باز نشر یک محتوا این موضوع را مد نظر قرار دهید که ممکن است پست های سایت های رقیب شما با جزئیات بیشتری و به صورت ساده تری موضوعات را مطرح کرده اند. در این حالت بایستی پست های خود را از لحاظ محتوایی گسترش دهید و همچنین سادگی نگارش را حفظ کنید.

یک روش دیگر برای حفظ ارزش محتوای قدیمی ، ایجاد جداول است ، این مورد برای پست های سریالی یا مرتبط با هم مناسب است. مثلا شما در طی یکسال کلی محتوا بابت نحوه کار با سرویسی خاص را منتشر کردید، بیایید در انتهای سال یک پست برای جمع بندی محتوا منتشر کنید ، در این پست جدولی قرار دهید و در آن لیستی از محتوای منتشر شده داخل سایت خود همراه با لینک به پست را قرار دهید.

باز نشر و همچنین ایجاد پست های جدولی می تواند به کراول مجدد پست شما منجر شود. این کراول می تواند به بازگشت ترافیک به سایت شما منجر شود و کلا یک پدیده خوب است.

حتما از ابزارهایی مثل سرچ کنسول برای سایت خود استفاده کنید. پست های زیر ممکن است به کار شما بیایند:

آموزش ثبت سایت در سرچ کنسول گوگل

چطور وضعیت ایندکس یک آدرس در سرچ کنسول گوگل را بررسی کنیم؟

نحوه اضافه کردن نقشه سایت وردپرسی به سرچ کنسول گوگل

چطور چک کنیم از گوگل پنالتی دریافت کردیم یا نه؟

و از همه مهم تر پست زیر است:

معرفی بهترین ابزارهای سئو برای سایت وردپرسی

این پست را هم جدیدا منتشر کردیم و باز خورد خوبی داشت:

بهترین ابزارهای سئو در سال 2023 را بشناسیم

چیدمانی که در بالا مشاهده می کنید ، حالت جدول محتواست که برای حفظ ارزش محتوای پیرامون سرچ کنسول گوگل در سایت برانکس منتشر کردیم.

موفق و پیروز باشید.

بهروز فیض

بهروز فیض هستم، موسس برانکس، یک سرویس طراحی سایت و طراحی اپلیکیشن. در این سایت علاوه بر دریافت خدمات طراحی ، می تونید در بخش بلاگ آموزش ها و مطالب گوناگون را مطالعه کنید. موفق و پیروز باشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا