آموزشارز دیجیتال

چطور از لجر نانو اس بهترین استفاده را ببرم؟

امروز می خواهم یک سری نکات در استفاده از لجر ( خصوصا مدل Ledger Nano S ) به شما آموزش بدهم که اگر می خواهید آن را بخرید ولی خیلی از تکنولوژی سر در نمیارید بتوانید راحتتر با آن ارتباط برقرار کنید.

لجر یک برند تولید کننده کیف پول های سخت افزاری معروف است ( Ledger ) . برای اینکه بتوانید بدون مشکل دارایی دیجیتال خودتان را نگهداری کنید بهتر است که یکی از این لجرها را تهیه کنید. مقرون به صرفه ترین لجر ، مدل Nano S است. البته مدل های ارزانتری مانند کیف پول های سخت افزاری ایرانی که کپی مدل های مشابه خارجی هستند وجود دارد ولی پشتیبانی از توکن ها مختلف و امکان سپرده کردن جزو امکاناتی است که لجر به شما می دهد. همچنین داخل پلتفرم ledger live ، امکان خرید و فروش کریپتو و چنج کردن وجود دارد.

از این موارد که بگذریم، نکته مهمی که درباره لجر باید به شما بگویم این است که در هر مدلی شما یک محدودیت دارید. هر لجری دارای یک مقدار حافظه است ، این حافظه برای نصب app های مختلف استفاده می شود. منظور از app در لجر ، دسترسی به کریپتوهای مختلف است. مثلا شما اگر می خواهید بیت کوین برروی لجر ذخیره کنید نیاز است که اپ بیت کوین را نصب کنید.

مشکل اینجاست که هیچ کدام از این لجرها به اندازه همه اپ ها فضا برای نصب ندارند! نگرانی ندارد، شما هر ارزی که می خواهید ارسال و دریافت کنید را کافیست فقط در لحظه استفاده اپش را نصب کنید و بعد از ارسال و دریافت آن کریپتو، اپ مربوطه اش را پاک کنید. اینطور می توانید از بیش از 5 هزار توکن و ارز مختلف در لجر خود همزمان استفاده کنید.

یک راه کار دیگر هم این است که از شبکه BNB استفاده کنیدو توکن های مشابه برروی شبکه BNB را تهیه و برروی لجر ذخیره کنید. بدین معنا که مثلا سولانا را برروی شبکه BEP20 برروی لجر خود واریز کنید. اینطور فقط کافیست اپ اتریوم و اپ BNB را نصب کنید. همه ارزهای محبوب مثل کاردانو، سولانا، فانتوم و … برروی شبکه BNB هم امکان خرید و فروش و جابجایی دارند.

در فروشگاه های ایرانی خیلی جای مطمئنی برای فروش لجر من پیدا نکردم، تنها جایی که بهش اعتماد کردم ایرانیکارت بود، این سایت همه مدل های لجر و سایر کیف پول های سخت افزاری را به فروش می رساند.

بهروز فیض

بهروز فیض هستم، موسس برانکس، یک سرویس طراحی سایت و طراحی اپلیکیشن. در این سایت علاوه بر دریافت خدمات طراحی ، می تونید در بخش بلاگ آموزش ها و مطالب گوناگون را مطالعه کنید. موفق و پیروز باشید.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا