آموزشوردپرس

چطور ارور صفحه سفید وردپرس را رفع کنیم؟

وردپرس همانند صفحه مرگ آبی ویندوز، یک صفحه مرگ سفید رنگ دارد. اروری که وقتی اتفاق می افتد بسیار با اعصاب و روان بازی می کند چرا که اصلا مشخص نیست برای چه این ارور آمده است.

صفحه سفید بعضی اوقات بخشی از سایت شما را دچار مشکل می کند و مشکل خاص یک صفحه است. در این حالت هم به دلیل اینکه اروری نمایش داده نمی شود رفع مشکل کمی سخت است.

برای رفع این مشکل بایستی اقدامات زیر را انجام دهیم:

اول از همه ببینید مشکل روی سایر سایت هایی که احیانا دارید و از یک سرویس هاستینگ استفاده می کند وجود دارد یا نه؟! اگر روی سایر سایت های شما بود ، احتمالا مشکل از نسخه php است که دچار اختلال شده است و بایستی به کمک تیکت زدن مشکل را رفع کنید.

اگر ارور شما بابت خراب بودن یک پلاگین باشد بایستی حالت دیباگ را فعال کنید و یا وارد داشبورد شوید و ارورها و خطاهای داشبورد را بررسی کنید. برای فعال کردن حالت دیباگ بایستی کد زیر را به انتهای فایل wp-config اضافه کنید:

define( 'WP_DEBUG', true);
define( 'WP_DEBUG_LOG', true );

مثلا در تصویر زیر ارور لود نشدن برخی از پلاگین ها را مشاهده می کنید:

امکان دارد یک ایمیل از وردپرس سایت نیز دریافت کرده باشید که درون آن مشکل افزونه خطا دار را بیان کرده باشد. به همین دلیل پوشه اسپم و پوشه ایمیل اصلی خودتان را چک کنید. معمولا در ایمیل های خطای وردپرس دسترسی به داشبورد در حالت Safe mode قرارداده شده است.

ممکن است ارور صفحه سفید وردپرس ، حاصل کمبود مموری باشد. بایستی وارد تنظیمات php هاست خود شوید و Memory Limits هاست خود را افزایش دهید. هرچه است ضربدر دو کنید. می توانید فایل php.ini را نیز ویرایش کنید. اگر دسترسی ندارید می توانید تیکت بزنید تا شرکت هاستینگ برای شما این موضوع را رفع کند.

اگر روش های بالا تاکنون مشکل شما را رفع نکرده است، به صورت گروهی افزونه ها و قالب ها را غیر فعال کنید تا وردپرس به صورت پیش فرض بالا بیاید و کشف کنید که مشکل از افزونه است یا قالب فعلی شما که مثلا یا احتمالا با وردپرس نسخه جدید سازگاری ندارد. برای این منظور کافیست نام پوشه plugins وردپرس را تغییر دهید. برای قالب هم ، نام قالب فعال را تغییر دهید.

با غیر فعال کردن افزونه ها و قالب، سعی کنید دونه دونه آنها را فعال کنید تا ببینید مشکل از کجاست. صد در صد مشکل شما از افزونه ای خاص یا قالبی خاص است که بعد از شناسایی می توانید ببینید مشکلش چیست؟ احتمالا نیازمندبروز رسانی است یا اینکه از نسخه نال شده استفاده کردید و این افزونه سایت شما را دچار مشکل کرده است.

با اقدامات فوق مشکل شما بایستی شناسایی شود.

موفق باشید.

بهروز فیض

بهروز فیض هستم، موسس برانکس، یک سرویس طراحی سایت و طراحی اپلیکیشن. در این سایت علاوه بر دریافت خدمات طراحی ، می تونید در بخش بلاگ آموزش ها و مطالب گوناگون را مطالعه کنید. موفق و پیروز باشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا