آموزشمطالب برتروردپرس

چطور آپدیت های خودکار و رول بک های وردپرس را مدیریت کنیم؟

اگر ادمین سایت های زیادی باشید لازم است که بحث بروز رسانی های وردپرس را مدیریت کنید که چیزی از کنترل شما خارج نشود و احیانا با یک بروز رسانی اشتباه سایت مشتری شما خراب نشود. آپدیت های خودکار وردپرس می توانند با عدم رعایت ترتیب بروز رسانی باعث بروز مشکل شوند یا اینکه مثلا با بروز شدن به نسخه ای که نیاز به php بروز دارد سایت شما را از کار بیندازد. اینجاست که مدیریت آپدیت های خودکار و رول بک کردن بروز رسانی در وردپرس اهمیت پیدا می کند.

بهترین ابزار برای این منظور Easy Updates Manager  است ، این پلاگین رایگان، به شما این امکان را می دهد تا روی تمامی جنبه های بروز رسانی های وردپرس نظارت داشته باشید. بعد از فعال سازی و اکتیو کردن افزونه گزینه ای به داشبورد شما اضافه می شود که Updates Options نام دارد وقتی وارد آن می شوید می توانید گزینه های مختلفی را برای بروز رسانی های سایت خود مشاهده کنید.

در تصویر بالا اگر برروی کاستومایز کردن برنامه آپدیت ها و بروز رسانی های وردپرس کلیک کنید ( جایی که در تصویر مشخص شده ) می توانید روی تک تک افزونه ها نظارت کنید که چه چیزی خودکار بروز شود و چه چیزی منتظر شما باشد تا تایید کنید.

حتی اگر از افزونه های نال شده استفاده می کنید می توانید جلوی ایجاد درخواست بروز رسانی برای آن افزونه را کامل مسدود کنید تا اصلا بروز نشود. این مهم ترین ویژگی این افزونه است.

حالا اگر بخواهید رول بک کنید چه کار بایستی بکنید. برای این منظور افزونه ساده دیگری را بایستی نصب کنید.  WP Rollback افزونه ساده و کاربردی است که بعد از نصب و فعال سازی گزینه ای به صفحه پلاگین ها اضافه می کند که اگر مثلا با بروز شدن یک افزونه ، خرابی پیش آمد می توانید با یک کلیک به نسخه قبلی بازگردید.

امیدوارم موارد ذکر شده در این پست برای شما ادمین سایت ، مفید بوده باشد. موفق باشید.

بهروز فیض

بهروز فیض هستم، موسس برانکس، یک سرویس طراحی سایت و طراحی اپلیکیشن. در این سایت علاوه بر دریافت خدمات طراحی ، می تونید در بخش بلاگ آموزش ها و مطالب گوناگون را مطالعه کنید. موفق و پیروز باشید.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا