کسب و کار

چرا کسب و کارم رشد نمی کنه!

یکی از سوالاتی که احتمالا از خودتون میپرسید این است که چرا کسب و کار من درجا زده و رشد نمی کند؟! چرا فروش من در همین حد مونده؟! چرا از شهرهای دیگر مشتری ندارم! و خیلی چراهای دیگر … اما مشکل از کجاست؟ شاید ابزارهای مدرن رو درست استفاده نمی کنید، در این پست چند دلیل که جلوی رشد شما در فضای کسب و کاری جدید را میگیرد را بررسی می کنیم.

1- اولین مشکلی که اکثرا مشاهده می شه اینه که شخص صاحب یک کسب و کار با حساب اینستاگرام شخصی خودش داره برای کسب و کارش تبلیغ می کنه! نه حساب بیزینس داره که بتونه میزان رشدش رو بسنجه و نه حتی از هشتگ های مرتبط با کسب و کارش استفاده می کنه، بدتر از همه اینه که حسابش رو پرایوت کرده تا کسی اصلا نتونه محصولاتش رو مشاهده کنه!!

دوستان اگر می خواید فقط در شبکه های اجتماعی فعال باشید خیلی خوبه ولی بایستی اکانتی جدا برای کسب و کار خودتون ایجاد کنید، لوگوی درست و حسابی داشته باشید، محتوا هم از جایی کپی کاری نکنید که کار زشتی است و بالاخره لو میرید! سعی کنید برای حضور برندتون در شبکه های اجتماعی حساب های مرتبط با کسب و کار ایجاد کنید. اگر در این مسائل تخصص ندارید از متخصص این کار کمک بگیرید، این نکته ای است که ما در کسب و کارمون نمی دونیم، هنوز خیلی ها اینطور فکر می کنند که مدل دانشمندان قدیمی همه در همه کاری تخصص دارند.

2- مشکل بعدی که کسب و کارهای ما پیدا می کنند این است که وبسایت ندارند! در قرن 21 ام یک کسب و کار فقط نام دارد ، حتی در نقشه گوگل هم نیست! این کسب و کار محکوم به فناست، اگر در دوران مدیریت فعلی تعطیل نشود حتما در دوره های بعد تعطیل می شود و نامی از آن باقی نخواهد ماند. کسب و کاری که وبسایت دارد، نمونه کار دارد، مشخصات اعضا دارد، با لوگو و مشخصات کامل در فضای وب حضور دارد می تواند مبالغ بالا دربیاورد، می تواند از شهرهای دور مشتری دریافت کند، می تواند برای خودش اعتبار درست کند. در قرن 21 ام اگر کسب و کارت سایت نداره باید یک فکر اساسی بکنی! این روزها همه چیز آنلاین تهیه میشه .

3- مشکل بعدی که کسب و کارها دارند و آن هم به دلیل شاید دانش کم باشه اینه که در کارها استمرار ندارند، مثلا یک کسب و کار سال اول یک وبسایت تهیه می کنه، و سال بعد موعد تمدید که میشه اعلام می کنه الان نیاز نداریم! واقعا باید به این جور کسب و کارها جایزه بدترین مدیریت رو با افتخار اهدا کرد. فرض کنید شما کلی برای خودتون اعتبار در وب ایجاد کردید و قابل جستجو شدید و بعد تصمیم بگیرید نه ، فعلا لازم نداریم! مثل این میمونه که انسان بگه من الان به هوا نیاز ندارم. اگر کاری رو شروع کردید ادامه بدید، اگر ضعیف است تقویت کنید و کاری رو نصفه کاره رها نکنید.

این 3 موردی که در این پست خدمت شما عرض کردم با توجه به تجربیات و افرادی است که با آنها برخورد داشتم بود. خیلی از مشتریان ما با تقویت این سه مورد در خودشون بسیار موفق شدند ، برخی هم با پیگیری نکردن و حرفه ای نبودن حکم به فنا رفتن خودشون رو امضا کردند.برندتون رو در اینترنت زودتر بسازید تا عقب نمونید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا

حتما ما را در توییتر دنبال کنید