آموزشوردپرس

چرا سایت من در گوگل از ایندکس خارج شده؟

شما هر وقت محتوای جدیدی را در سایت خود منتشر می کنید، باعث بروز شدن نقشه سایت خود می شوید، گوگل با کراول کردن نقشه سایت ، آخرین نسخه از محتوای شما را مشاهده می کند. حالا ممکن است با این حال ، سایت شما بدون دلیل مشخصی از ایندکس خارج شود. چند دلیل برای این مشکل وجود دارد که در ادامه مطرح می کنیم.

ابتدا در تنظیمات وردپرس نگاه کنید، شاید به اشتباه در تنظیمات وردپرس ، دسترسی موتورهای جستجو را مسدود کردید. برای چک کردن این موضوع وارد بخش خواندن تنظیمات شوید. مشاهده توسط موتورهای جستجو نباید تیک خورده باشد.

مورد بعدی ، حتما کنسول گوگل در سرچ کنسول را برای مشکلات امنیتی چک کنید. ممکن است گوگل سایت شما را به هر دلیلی نا امن تصور کرده باشد. این موضوع می تواند به دلیل استفاده از هاست اشتراکی بسیار شلوغ و نا امن اتفاق بیفتد. برخی از شرکت های هاستینگ امکان اجرا شدن انواع اسکریپت خراب را روی سرویس های اشتراکی خود می دهند، این موضوع باعث می شود سایر سایت ها و سرویس های سالم در آن سرور دچار مشکل و نقص امنیتی شوند.

مورد بعدی منقضی بودن و خراب بودن گواهی نامه SSL سایت است که باعث می شود وقتی سایت خودتان رادر مرورگر باز می کنید با هشدار زیر مواجه شوید. حتی ممکن است از یک اسکریپت خراب برای سایت خود استفاده کنید و این مشکل پدیدار شود. افزونه های کرکی را نیز نباید فراموش کنید. سعی کنید همیشه از افزونه، اسکریپت و ابزارهای اصلی و بروز استفاده کنید.

در نهایت ، هر کدام از این مشکلات را داشتید، سعی کنید با انجام اقدامات لازم مشکل را رفع کنید، بعد از رفع مشکل حتما نقشه سایت جدید خود را در سرچ کنسول گوگل ثبت کنید همچنین مشکلات امنیتی را درخواست بازبینی دهید تا مجدد سایت شما کراول شود.

بهروز فیض

بهروز فیض هستم، موسس برانکس، یک سرویس طراحی سایت و طراحی اپلیکیشن. در این سایت علاوه بر دریافت خدمات طراحی ، می تونید در بخش بلاگ آموزش ها و مطالب گوناگون را مطالعه کنید. موفق و پیروز باشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا