خودمانی

چرا تیلور سویفت همه آهنگ ها و آلبوم ها رو دوباره ضبط می کند!؟

شاید برای شما هم این سوال پیش آمده باشد که جریان آلبوم های باز نشر شده تیلور سویفت چیست؟ چرا این آرتیست همه کارهای قدیمی اش را مجدد ضبط می کند؟

خب جریان کمی مفصل است. تیلور سویفت یک قرار داد 13 ساله با لیبل Big Machine Records داشت که این لیبل را در سود پخش و انتشار آهنگ ها سهیم می کرد.بعد از پایان یافتن این 13 سال ، تیلور سویفت حق پخش و انتشار موسیقی را بدست آورد ولی متریال مسترینگ در اختیار این لیبل بود تا اینکه محتویات را به گروه هلدینگ Shamrock Capital فروختند. ولی نکته اصلی اینجاست که تمامی صدا ها و ملودی ها امکان ضبط مجدد توسط آرتیست را دارند و فقط متریال اولیه در اختیار این تیم هلدینگ است. پس آرتیست می تواند مجدد همه اهنگها را ضبط و منتشر کند. حتی الزاماتی که یک لیبل برای فروش بیشتر یک اهنگ درخواست می کند ممکن است در ضبط مجدد انجام نشود! چرا که سلیقه آرتیست چیز دیگری بوده است.

با توجه به مواردی که در بالا گفتم، تیلور سویفیت برای اینکه بتواند روی تمامی آثار خودش کنترل داشته باشد مجدد همه آلبوم های قدیمی را باز نشر می کند. بزودی قرار است آلبوم speaks now باز نشر شود. سعی کنید در پلتفرمهای استریم و دانلود قانونی ، نسخه taylor version آلبوم ها را پخش کنید. بابت پخش هم همانطور که در تصویر بالا مشاهده می کنید این خواننده با شرکت universal قرارداد پخش بسته است. این نوع قرارداد هزینه های کلی دارد و روی تعداد فروش و استریم آهنگ ها شرکت واسط درآمدی ندارد.

بهروز فیض

بهروز فیض هستم، موسس برانکس، یک سرویس طراحی سایت و طراحی اپلیکیشن. در این سایت علاوه بر دریافت خدمات طراحی ، می تونید در بخش بلاگ آموزش ها و مطالب گوناگون را مطالعه کنید. موفق و پیروز باشید.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا