اخبار فناوریمطالب برتر

چت جی پی تی در حال جانشینی دستیار گوگل

من خودم خیلی از دستیار های صوتی استفاده نمی کنم، شاید به خاطر زبان فارسی ما باشد که کمی کار را سخت می کند و برخی اوقات هم به دلیل مشکلات اینترنت نمی توان درست فرمان های مختلف را اجرا کرد. مثلا یک بار خواستم از این امکان استفاده کنم و درخواست پخش یک پلی لیست اسپاتیفای را پشت فرمان ماشین به گوگل دادم ولی چون قبلش متوجه تغییر در وای فای و سوئیچ به دیتای همراه نشده بودم و VPN استارت نشده بود دستور اجرا نشد و مجبور شدم اول vpn را مجدد استارت کنم و دوباره دستی درخواست خودم را اجرا کنم.

Chat GPT آینده دستیار های صوتی است

دستیار گوگل سالهاست روی گوشی های اندرویدی روتین های روزانه را به شما یادآوری و در انجام آنها به شما کمک می کند. چت جی پی تی سعی دارد که حداقل در دنیای اندروید جایگزین آن شود به همین منظور در حال توسعه اپ مخصوص این کار است. در نسخه پایه کارهای عادی و سوال جواب های ساده را پوشش می دهد و اگر نسخه پلاس حساب کاربری داشته باشید می توانید کلی کارهای دیگر با آن انجام دهید.

در اولین قدم برای نسخه رسیدن به نسخه نهایی ، در تنظیمات سریع یا Quick Settings آیکن مربوط به chat gpt اضافه شده است. در نسخه بتایی که در اینترنت قابل دسترسی است همچنین انیمیشن جدیدی برای لود دستیار لحاظ شده که در تصویر زیر قابل مشاهده است:

آینده ما با هوش مصنوعی گره خورده است. مدل جدید s24 سامسونگ هم گواهی بر این موضوع است که بزودی اکثر دیوایس ها می توانند یک سری پردازش ها را به صورت محلی انجام دهند هرچند در حال حاضر شاید در انجامشان کمی گیج بزنند ولی در آینده بهتر و بهتر خواهند شد.

شما از چه دستیار صوتی استفاده می کنید؟

منبع

بهروز فیض

بهروز فیض هستم، موسس برانکس، یک سرویس طراحی سایت و طراحی اپلیکیشن. در این سایت علاوه بر دریافت خدمات طراحی ، می تونید در بخش بلاگ آموزش ها و مطالب گوناگون را مطالعه کنید. موفق و پیروز باشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا