آموزشمطالب برتروردپرس

پروتکل HTTP/2 چیست و چطور روی وردپرس فعال کنیم؟

آیا شما پروتکل  HTTP/2 را شنیده اید و می خواهید آن را روی سایت خود فعال کنید و نمی دونید از کجا شروع کنید؟ جای درستی آمدید. در این پست قدم به قدم مراحل فعال سازی و تست فعال بودن پروتکل  HTTP/2 را به شما آموزش خواهم داد.

پروتکل  HTTP/2 نسخه جدید HTTP 1.1 است که هم اکنون در بسیاری از وبسایت ها فعال است. برای اینکه این پروتکل را فعال کنید لازم است که هاستی با امکانات نرم افزاری بروز داشته باشید. مثلا ایران سرور که برانکس روی آن هاست می شود از وب سرور بروزی استفاده می کند ، بعد از اینکه مطمئن شدید که آخرین نسخه nginx یا آپاچی را دارید ، کافیست یک گواهی SSL بروز روی دامنه خود فعال کنید.

حالا به سراغ سایت زیر بروید و آدرس دامنه خود را وارد کنید تا ببینید نحوه برقراری ارتباط بین شما و سرور روی بستر http/2 است یا نه؟

https://http2.pro/

در تصویر زیر مشاهده می کنید که سایت برانکس روی این بستر فعال است.

پروتکل HTTP 2 این امکان را می دهد که اتصال شما به یک سایت با اولویت دهی دلخواه انجام شود و مواردی که مثلا برای کاربران راحتتر لود می شود را در طراحی سایت برای لود شدن سریعتر اولویت دهید.به طور مثال در پروتکل http عادی مثلا یک المانی استفاده می کنید که در اینترنت ایران فیلتر است و این المان در هدر سایت شماست به همین دلیل کاربری که در ایران است ممکن است مدتها منتظر لود سایت شما بماند، در حالی که در پروتکل http 2 می توانید آن را اولویت ندهید و محتوای اصلی را اولویت دهید.

موفق باشید.

بهروز فیض

بهروز فیض هستم، موسس برانکس، یک سرویس طراحی سایت و طراحی اپلیکیشن. در این سایت علاوه بر دریافت خدمات طراحی ، می تونید در بخش بلاگ آموزش ها و مطالب گوناگون را مطالعه کنید. موفق و پیروز باشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا