آموزشمطالب برتروردپرس

ویرایش هدر سایت وردپرسی به کمک ادیتور وردپرس

از وردپرس 5.9 امکان ویرایش هدر سایت وردپرسی به کمک ادیتور وردپرس ، برای ادمین های سایت ها ایجاد شده است منتها مشکلی که وجود دارد این است که قالب های کمی از این امکان وردپرس پشتیبانی می کنند. در این آموزش می خواهم به شما آموزش بدهم که اگر از قالب های پیش فرض وردپرس استفاده می کنید چطور می توانید در وردپرس 6 هدر سایت را کاستومایز کنید. پس با من همراه باشید.

حتما این مطلب را نیز مطالعه کنید: ” معرفی بهترین ابزارهای سئو برای سایت وردپرسی

خب برای شروع بایستی وارد نمایش و گزینه آخر یعنی ویرایشگر پوسته وردپرس شوید. اگر داشبورد شما انگلیسی است بایستی از بخش نمایش Appearance وارد بخش Editor شوید تا بلوک ادیتور وردپرس بالا بیاید.

از بالای صفحه همانند تصویر زیر حالت page header را انتخاب کنید تا ویرایشگر هدر سایت فعال شود.

در تصویر بالا اگر برروی عکس چرخ دنده یا تنظیمات کلیک کنید وارد تنظیمات هدر می شوید. در این بخش می توانید ساختار یا layout ، رنگ بندی Color، حایشه یا Border ، ابعاد یا Dimensions ، فاصله با طرفین یا Padding و خیلی از تنظیمات دیگر هدر را ویرایش کنید. در تصویر زیر تنظیمات رنگ بندی هدر را مشاهده می کنید.

کنار دکمه چرخ دنده در تصویر های بالا، تصویر سایه روشن دایره وار دیده می شود که منظورش استایل است. در این بخش می توانید نوع فونت و استایل نوشتاری منو را تنظیم کنید.

وردپرس سعی دارد با هر نسخه ای که منتشر می کند هرچه بیشتر امکانات یک صفحه ساز کامل را در خود ایجاد کند ولی تا به امثال المنتور، یا Brizyبرسد مسیر طولانی در پیش دارد. امیدوارم این آموزش برای شما کاربردی بوده باشد.

بهروز فیض

بهروز فیض هستم، موسس برانکس، یک سرویس طراحی سایت و طراحی اپلیکیشن. در این سایت علاوه بر دریافت خدمات طراحی ، می تونید در بخش بلاگ آموزش ها و مطالب گوناگون را مطالعه کنید. موفق و پیروز باشید.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا